Dostarczenie pracownikom wody służącej do picia to jeden z obowiązków pracodawcy, z którego musi się bezwzględnie wywiązać. Według rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1997 roku każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim podwładnym stały i swobodny dostęp do wody pitnej w godzinach pracy. Skoro kwestia ta nie podlega dyskusji należy się zastanowić nad formą, w jakiej tę wodę będziemy dostarczać.

A może dystrybutory wody?

Istnieje kilka możliwości pozwalających nam wywiązać się z obowiązku względem podwładnych. Część firm inwestuje w filtry stosowane do polepszania jakości wody kranowej, są też pracodawcy, dla których najlepszym rozwiązaniem wydaje się być zakup wody butelkowanej.

Zdaniem fachowców w branży optymalnym rozwiązaniem są dystrybutory wody, którym trudno odmówić zalet. Za korzystaniem z tej formy zapewnienia pracownikom wody pitnej przemawia szereg argumentów. Warto przyjrzeć się im bliżej.

Dlaczego warto korzystać z dystrybutorów wody?

Niebagatelna jest na pewno kwestia zdrowia naszego i podwładnych. Woda z dystrybutorów jest krystaliczna, bogata w minerały, a ponadto posiada znakomite walory smakowe, pozwalające spożywać ją bezpośrednio, niczym wprost z górskiego źródełka.

Na zimno, czy na gorąco – od nas zależy, w jakiej formie będziemy spożywać ten napój życia. Nie traci on na swej jakości po obróbce cieplnej, doskonale nadaje się do przygotowania kawy czy herbaty.

Wygoda i komfort

Umieszczenie dystrybutorów wody w istotnych lokalizacjach sprawi, że pracownicy będą mieli do nich dostęp w każdej chwili, kiedy tego zapragną. Będzie się to dla nich wiązało z poczuciem komfortu i wygody, co więcej – odniosą wrażenie, że mogą zaspokajać swoje podstawowe potrzeby w sposób nieograniczony, prawie jakby znajdowali się we własnym domu. Fakt ten niewątpliwie wpłynie korzystnie na ich samopoczucie i atmosferę panującą w miejscu pracy.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że powierzenie zadania zaopatrzenia firmy w wodę z dystrybutora odciąża osobę zarządzającą. Korzystanie z usług profesjonalnego dostawcy to pewność, że nigdy jej nie zabraknie, a ilości i częstotliwość dostaw będą dostosowane do naszych potrzeb.

Ta forma dystrybucji to także ekologia. Butle można napełniać wielokrotnie, zatem znika problem zaśmiecania środowiska plastikowymi butelkami i folią ze zgrzewek. Zdrowie dla nas i zdrowie dla naszego otoczenia – jak widać to same korzyści.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here