Jeżeli prowadzisz własną firmę, potrzebujesz pieczątek. O ile Twój biznes to mała działalność, a zestaw niezbędnych stempli nie zmienia się przez kilka lat lub więcej – najbardziej opłaca Ci się wyrobić pieczątki u dobrego specjalisty. Jeżeli jednak każdego miesiąca potrzebujesz nowych stempli, na przykład dla nowych doradców klienta, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, produkując stemple samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.

Jak powstaje pieczątka? Jedną z najpopularniejszych technik stosowanych obecnie jest metoda błyskowa. Specjalne automaty stemplarskie, które pozwalają na ich wytworzenie oferują bardzo dobre parametry techniczne. Dzięki nim powstać może bardzo wyrazisty stempel – również o specyficznym kroju czcionki czy z motywem graficznym. Dobrym przykładem jest japońska technologia Sun Stamper, w oparciu o którą powstają nowoczesne i niedrogie pieczątki. W Polsce maszyny błyskowe bazujące na tym rozwiązaniu oferuje firma Modico. Z tych urządzeń mogą korzystać nie tylko przedsiębiorstwa usługowe, które wyrabiają pieczątki dla swoich klientów, ale także np. większe korporacje, które chcą zyskać dostęp do stempli od ręki. Z odpowiednią maszyną błyskową i kompletem akcesoriów to możliwe – sam proces trwa nawet tylko 5 minut.

Jak wykorzystać błyskowe automaty stemplowe we własnej firmie?

Aby produkować własne pieczątki, wcale nie potrzebujesz ogromnych i skomplikowanych maszyn i oprzyrządowania. Najprostsza maszyna błyskowa wielkością przypomina biurkową drukarkę, a do jej obsługi potrzebujesz jedynie zwykłego komputera oraz prostej drukarki laserowej. Jak to działa w praktyce? Od tego, by powstała nowa pieczątka z maszyną błyskową dzieli Cię tylko kilka kroków.

  • Pierwszy etap to przygotowanie wzoru pieczątki. Zrobisz to za pomocą odpowiedniego oprogramowania na Twój komputer.
  • Kiedy wzór będzie gotowy, musisz go wydrukować (w pozytywie) na specjalnej folii na zwykłej drukarce laserowej.
  • Teraz do gry wkracza maszyna błyskowa. To tutaj musisz umieścić folię wraz ze specjalną gumką światłoczułą oraz folią ochronną. Zaciśnij klamrę maszyny i naciśnij przycisk „START” – automaty stemplarskie w technologii Sun Stamper samodzielnie dobierają odpowiednią ilość błysków.
  • Proces naświetlania potrwa kilka sekund. Teraz wystarczy wyjąć gotową gumkę, umieścić ją w oprawie wraz z natuszowanym wkładem i… gotowe. Twoja pieczątka jest w pełni sprawna i możesz się nią zacząć posługiwać.

Zastanawiasz się, czy ta inwestycja się zwróci? Tak, o ile produkujesz więcej niż kilka stempli rocznie i cenisz swój czas. Nie trać go i zacznij produkować pieczątki samodzielnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here