Adwokat w sprawie o alimenty - czy konieczny

Strona powodowa w sprawie o alimenty nieraz zastanawia się, czy zatrudnić przedstawiciela kancelarii prawnej czyli adwokata, a właściwie zlecić mu reprezentowanie w sądzie. Z wielu względów jest to rozsądne oraz bardzo wygodne. Pomaga także oczywiście uzyskać to, czego się oczekuje od sądu.

Kompleksowa pomoc i brak konieczności obecności w sądzie

Przedstawiciel placówki takiej jak kancelaria prawna czyli dobry, doświadczony adwokat stawi się jako reprezentacja strony powodowej i będzie w stanie skorzystać ze wszystkich sposobów, które pozwolą przedstawić faktyczny stan majątkowy osoby pozwanej. To zapobiegnie na przykład obniżeniu alimentów, jeżeli o to wnioskuje strona, która je płaci, zaś może je podwyższyć, jeśli tego chce strona pozywająca.

Tak naprawdę powód wcale nie musi być na wszystkich rozprawach. Wystarczy stawić się tylko na tej, na której sąd będzie go przesłuchiwał jako stronę. Dzięki temu nie zachodzi konieczność spotykania się z byłym partnerem, co pozwoli uniknąć stresu, ale także zaoszczędzi czas.

Szybsze zakończenie sprawy i koszty

Jeżeli nastąpi wygranie sprawy przez powoda, a dzieje się to dzięki adwokatowi, to całość wynagrodzenia, jakie pobiera kancelaria prawna zostaje pokryta z kieszeni osoby pozwanej. Nie trzeba się więc martwić o koszty.

Ponadto skorzystanie z kancelarii prawnej, a szczególnie specjalisty, który ma duże doświadczenie w sprawach alimentacyjnych może wpłynąć na znaczne przyśpieszenie zakończenia sprawy. Jest tak między innymi ze względu na to, że adwokat wie, jakie dokumenty będą potrzebne i gromadzi je od razu.

Czy prawnik jest konieczny w sprawie o alimenty?

Oczywiście wiele osób decyduje się na brak reprezentacji prawnika, jednakże w takiej sytuacji trzeba liczyć się z wieloma utrudnieniami. Przede wszystkim sprawa może się ciągnąc długo i są znacznie mniejsze szanse na jej wygranie.

Ponadto na każdej rozprawie trzeba się stawiać i dobrze do niej przygotować, co często nie jest możliwe bez pomocy fachowej siły w postaci adwokata. Na takie rozprawy traci się czas przeznaczony na pracę zawodową czy opiekę nad dziećmi. Znacznie korzystniej więc jest zlecić sprawę adwokatowi, który zajmie się tym profesjonalnie. Wtedy szanse na szybką wygraną rosną i przybywa możliwości walki o swoje prawa, dzięki temu, co może wykorzystać prawnik.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here