Dekoracje z balonów

Dekoracje z balonów zyskały sporą popularność w ostatnich latach. Nieważne, czy to na przyjęciach z okazji urodzin, imprezach rocznicowych czy też weselach – balony dekoracyjne zestawione w przestrzenne dekoracje można spotkać coraz częściej. Takie formy są przy tym dostosowywane do motywu przewodniego imprezy, przyjętej kolorystyki czy też samej okazji. Czy w takim razie dekoracje z balonów są hitem, czy może jednak kitem?

Wykorzystanie balonów w dekoracjach imprezowych

Balony są tak popularne, ponieważ stanowią niezwykle uniwersalny element dekoracyjny. Klasyczne, okrągłe baloniki czy też nieco nowocześniejsze balony foliowe to już od lat akcesoria, których nie brakuje zarówno podczas prywatnych spotkań, jak i wszelkiego rodzaju publicznych eventów. Są nieodzownym elementem wystroju bali karnawałowych, przyjęć ślubnych czy pikników rodzinnych.

Nadmuchane helem i unoszące się w powietrzu balony dekoracyjne i girlandy balonowe zapewniają prawdziwą frajdę nie tylko najmłodszym, ale też tym nieco starszym imprezowiczom. Dostępność takich dekoracji w niemal nieograniczonej liczbie kolorów i wzorów sprawia, że są traktowane nie tylko jako samodzielne ozdoby, ale też służą do tworzenia większych, dekoracyjnych kompozycji balonowych.

Z tego rodzaju akcesoriów powstają zatem przestrzenne i oryginalne girlandy balonowe, które można formować w łuki montowane nad wejściem czy też stanowiące tło do pamiątkowych zdjęć. Popularną natomiast kompozycją ślubną są, na przykład, bramy balonowe czy też tworzone z balonów napisy lub symbole (balonowe serce i podobne).

Zalety dekoracji z balonów

Na korzyść balonowych dekoracji przemawia ich uniwersalność. Mogą być one dostosowane do praktycznie każdego rodzaju wydarzenia – od kameralnych uroczystości rodzinnych, przez duże imprezy okolicznościowe, aż po eventy publiczne. Wszystko zależy oczywiście od tego, w jakich kolorach będą balony i do jakich kształtów dostosowane zostaną kompozycje z nich wykonane.

Jednym z głównych atutów balonów jest fakt, że stanowią one efektowną, ale zarazem stosunkowo tanią dekorację. Porównując koszt balonów z kosztem innych dekoracji takich, jak świeże kwiaty czy świece, można szybko zauważyć różnicę.

Dekoracje z balonów to również świetna okazja do zaprezentowania swojej kreatywności. Balony pozwalają na formowanie dowolnych kształtów i układów, co umożliwia stworzenie unikalnej aranżacji.

Wady dekoracji z balonów

Mimo wielu zalet, dekoracje z balonów mają także pewne wady. Przede wszystkim, są one nietrwałe. Balony napełnione powietrzem szybko tracą swój kształt, mogą też pękać. Wielu ludzi uważa również, że balony prezentują się tandetnie i kiczowato, jeśli nie zostaną dobrze skomponowane.

Za kit są uznawane zatem dekoracje nieforemne, amatorskie, ale też takie, które stworzone zostały z balonów w wielu kolorach, które nie pasują do siebie wzajemnie. Innymi słowy – to kiepskie wykonanie wpływa na negatywny odbiór girland, bram czy podobnych balonowych dekoracji, a nie one same w sobie!

Pozostaje do tego jeszcze jedna kwestia – balony są akcesoriami jednorazowego użytku, stąd zachodzi potrzeba odpowiedniego ich segregowania po użyciu, by nie zanieczyszczały środowiska (pozostawianie odpadów to dopiero prawdziwy kit!).

Dekoracje z balonów to z całą pewnością hit – pod warunkiem, że zostaną dobrze wykonane. Jeżeli zatem nie czujesz się zbyt pewnie tworząc takie artystyczne kompozycje, skorzystaj z usług firm specjalizujących się w dekorowaniu pomieszczeń na imprezy. Taki krok zagwarantuje doskonały efekt wizualny i sprawi, że pozostali uczestnicy spotkania pozytywnie ocenią balony dekoracyjne w takiej formie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here