Pensjonat z industrialnym klimatem

0
392

Często mówi się o stylu industrialnym w mieszkaniu, w domku jednorodzinnym, w lokalu użytkowym, dyskotece, pubie. A co myślicie o pomyśle urządzenia pensjonatu lub hoteliku w takim stylu? Czy znajdzie on swoich zwolenników? Z pewnością tak.

Co sprawia, że industrialny styl ma tylu zwolenników?

Wiele osób ceni prostotę, minimalizm. Lubią nie tylko w tym stylu mieć urządzone swoje mieszkania lub domy, ale także lubią odpoczywać w takim klimacie na urlopie. Przede wszystkim przestrzeń. Często na co dzień w miejscach pracy jesteśmy zamknięci w małych, wydzielonych pomieszczeniach. Jesteśmy zmęczeni bliskim kontaktem z człowiekiem. Potrzebujemy odpocząć. Małe, ciasne pomieszczenia jeszcze bardziej pogarszają sprawę. Choćby tylko z tego względu bardzo dobrym pomysłem wydaje się się pensjonat z dużą przestrzenią, wysokimi sufitami, ogromnymi oknami. Poza tym duża przestrzeń daje wrażenie czystości, dostępu świeżego powietrza. W stylu industrialnym nie ma zbędnych dekoracji, niepotrzebnych mebli, więc codzienne sprzątanie jest ułatwione. Pomaga to utrzymać w czystości każdy kąt, każde pomieszczenie. Dla urlopowicza, który ceni czystość w miejscu hotelowym, ma to z pewnością duże znaczenie.

Jak stworzyć industrialny styl?

Jeśli pensjonat mieści się w starym budownictwie, to być może da się wykorzystać stare ściany, żeby niewielkim nakładem sił i kosztów udało się wpleść industrialne elementy. Jeśli to nowsza budowa to być może na sufit zdecydujemy się położyć drewniane deski albo chociaż belki z prawdziwego lub imitowanego drewna. W pensjonatach drewno nadaje klimatu każdemu pomieszczeniu. Poza tym, w zależności od tego jak duże są poszczególne pokoje, można zdecydować się na elegancko wykonane łóżka z palet, zaścielone ładną pościelą. Ponieważ bardzo czasochłonny byłby remont z układaniem czerwonej cegły na ścianie albo drapaniem ściany do samego betonu, to łatwiejszą opcją, być może byłoby przyklejenie winylowej tapety, która idealnie nadaje się do takich miejsc. Tapeta winylowa jest zmywalna, odporna na zabrudzenia, odporna na zadrapania. Dzięki odpowiednio dobranemu wzorowi, na przykład w przetartą cegłę, beton lub drewno, można niewielkim nakładem sił i środków osiągnąć na ścianie industrialny styl. Poza tym ciekawym i dość prostym rozwiązaniem jest oświetlenie. Wystarczą duże żarówki zwisające na kablu albo stojące, duże stalowe lampy. Z jednej strony będą praktycznym, ekonomicznym rozwiązaniem, a z drugiej będą piękną, minimalistyczną ozdobą każdego pokoju. Jeśli w pokoju jest możliwość zrobienia siedziska z palet albo ustawienia prostego fotela, do tego małego kawowego stolika z drewnianym blatem na metalowych nóżkach, to stworzylibyśmy śliczny, relaksacyjny kącik, na delektowanie się smaczną kawunią. Trzeba jednak uważać, żeby nie zakłócić industrialnego wnętrza kolorami. W starych halach produkcyjnych dominowały stonowane barwy, więc powinno się zrobić podobne przeniesienie kolorystyczne. W apartamencie urządzonym na styl industrialny powinny występować głównie szarości, beże i odcienie bieli, a dodatki w czerni, czerwonym, brązowym, rdzawym lub ewentualnie złotym kolorze.

Industrialny pensjonat będzie mieć wielu zwolenników. Każdy ceni swoją przestrzeń, im jest ona większa, tym lepiej. Czasami, żeby odpocząć, wybieramy miejsca z dala od zgiełku ludzi i miasta. Przyjemnie jest wrócić po całodniowej wycieczce do klimatycznego hoteliku, w którym weźmiemy prysznic, przebierzemy się w czyste ubrania i spokojnie spędzimy wieczór podziwiając z tarasu urzekające widoki.

Artykuł opracowany przy współpracy z firmą Platforma Mebli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here