Jaka odżywka najlepsza

Odpowiednia pielęgnacja to klucz to wyjątkowo pięknych i zadbanych włosów. Na rynku pojawia się coraz więcej odżywek do włosów, lecz należy wspomnieć że każda z nich może spełniać różną funkcję. Pielęgnacja włosów powinna odbywać się na zasadzie PEH, co oznacza w skrócie, że włosom powinny być dostarczane w różnych ilościach proteiny, emolienty oraz humektatnty, aby włosy mogły pozostać w dobrej kondycji. A więc jaką odżywkę do włosów wybrać?

Rodzaje odżywek do włosów

Jeżeli chodzi o odżywki proteinowe do włosów to świetnie sprawdzą się one przede wszystkim dla zniszczonych i suchych pasm, ponieważ odbudowują one ubytki w strukturze włosa. Odżywki do włosów proteinowe sprawią, że włosy będą bardziej gładkie i błyszczące. Dodatkowo nadadzą włosom lekkości, objętości oraz odbiją je od nasady. Powinny stosować je przede wszystkim osoby, które mają farbowane włosy.

Odżywki proteinowe składają się przede wszystkim z aminokwasów, protein hydrolizowanych oraz wielocząsteczkowych. Natomiast odżywki emolientowe nadają gładkości, miękkości oraz zapewniają ochronę włosów przed czynnikami zewnętrznymi.

Odżywka emolientowa bogata jest w przeróżne oleje, które pozwolą w piękny sposób wykończyć wygląd włosów. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzić z emolietnami, ponieważ włosy będą wtedy przyklapnięte oraz mocno obciążone. Składniki, które zawarte są w odżywkach humektantowych mają za zadanie nawilżyć włosy, dzięki czemu staną się one piękne oraz pełne blasku. Stosować można je po każdym myciu, szczególnie jeżeli posiada się włosy, które są nadmiernie obciążone, przetłuszczone, a same pasma w mocny sposób elektryzują się. Należy jednak pamiętać, że nie należy przesadzać z humektantami, ponieważ wtedy włosy będą plątać się oraz przesuszać.

Jeżeli chodzi o odżywki zakwaszające do włosów to są one świetnym sposobem na domknięcie łusek włosów. Sprawi to, że włosy będą mniej narażone na zniszczenia mechaniczne oraz chemiczne, związane z zanieczyszczeniami oraz stosowaniem szkodliwych produktów. Dzięki tej odżywce włosy będą się mniej plątać i strączkować. Dodatkowo włosy będą bardziej błyszczące oraz wygładzone.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here