Asekuracja podczas pracy- systemy asekuracyjne

Wypadki w pracy wciąż są często spotykanie, szczególnie te związane z upadkiem z wysokości i niestety te wypadki są związane z ciężkimi ranami i często powodują zagrożenie życia. W takim razie, skoro wciąż takie sytuacje się zdarzają warto pomyśleć jaka jest najlepsza asekuracja na dachu, jaka jest dostępna ochrona przed upadkiem oraz z jakich systemów asekuracyjnych najlepiej skorzystać?

W takim razie jakie mamy możliwości, żeby zabezpieczyć odpowiednio dach, by żadne groźne sytuacje się nie wydarzyły? Ilość zabezpieczeń dostępnych na rynku jest ogromna- barierki, żurawiki, słupki asekuracyjne, systemy podwieszane czy też systemy linowe. Wszystko dostosowane do potrzeb budynku, który jest tworzony.

Wciąż najbardziej niebezpiecznym miejscem są krawędzie dachu, a także wszelkie otwory takie jak świetliki czy klapy dymowe. W tym przypadku dobrym wyborem będzie zastosowanie odpowiedniego obwodowego systemu lin, który będzie posiadał odpowiednie odległości od krawędzi dachu.

Biorąc pod uwagę dachy o nachyleniu skośnym, warto byłoby poprowadzić system linowy w kalenicy, a następnie użyć liny, z samozaciskowym urządzeniem wtedy ochrona przed upadkiem będzie zapewniona.

Zapewne będziemy chcieli również dojść do narożników dachu i tutaj wychodzą nam na przeciw zabezpieczenie zwane słupkami anty- wahadło. Jednak w tym przypadku trzeba mieć odpowiednie doświadczenie, by móc się nimi posługiwać.

Systemy asekuracyjne – asekuracje.pl przedstawiają szeroką gamę produktów, firma również oferuje odpowiednie dobranie sprzętu asekuracyjnego do potrzeb klienta. Skupia się również na szkoleniu swoich klientów oraz przedstawieniu jaka asekuracja na dachu jest najlepsza i jak z niej korzystać. Bierze również pod uwagę budżet, jaki posiada wasza firma na system asekuracyjny.

Warto pamiętać, że życie pracowników jest bardzo cenne. Dlatego warto zadbać o odpowiednie systemy asekuracyjne, którą umożliwią bezpieczną i komfortową pracę robotnikom. Spróbujmy wspólnie minimalizować ilość wypadków z wysokości podczas pracy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here