dysk do konsoli

Konsole tj. PlayStation 4 dają możliwość podpięcia do nich przenośnych dysków, co jednak nie oznacza, że każdy dostępny na rynku model będzie z nią kompatybilny. Warto więc poznać niektóre wymagane w przypadku konsoli parametry, by nie narazić się na niepotrzebne koszty.

Czy dysk zewnętrzny jest potrzebny do konsoli?

Zewnętrzny dysk twardy do konsoli nie jest koniecznością, jednak jest to przydatny gadżet, który zawsze warto mieć pod ręką. Współczesne, rozbudowane gry zawierają w sobie mnóstwo różnorodnych elementów i niezwykle zaawansowaną szatę graficzną. Wpływa to na ciężar gry, przez co zajmuje bardzo dużo miejsca na dysku wewnętrznym. Przez to gracze nie tylko nie mogą zainstalować nowych gier, ale także sama rozgrywka jest mniej płynna, pojawiają się bugi, a konsola działa wolniej, głośniej i zaczyna się przegrzewać. Ma to nie tylko wpływ na stan konsoli, lecz również na rozgrywkę, która w takim wydaniu przestaje być przyjemnością. W takiej sytuacji można więc odinstalować część gier, wymienić dysk wewnętrzny (co jest rozwiązaniem ryzykownym i niesie za sobą możliwość utraty gwarancji) lub zakupić i podłączyć dysk zewnętrzny.

Czym kierować się, kupując dysk przenośny do konsoli?

Kupując dysk do konsoli 4, należy kierować się przede wszystkim obsługiwanym przez konsolę rodzajem interfejsu. Warto wiedzieć, że do konsoli 4 pasuje dysk z interfejsem USB 3.0 lub nowszy. Inny niestety nie będzie z nią kompatybilny. Ponadto istotna jest również kwestia pojemności dysku. W tym przypadku użytkownicy konsol mają nieco więcej do powiedzenia. Dysk do konsoli 4 może mieć pojemność od 250 GB do nawet 8 TB. Jeśli więc lubimy kolekcjonować różnego typu gry i standardowy dysk nie jest dla nas wystarczający, warto przemyśleć zakup większego, na przykład 2 TB dysku T7 od marki Samsung. Kolejną istotną kwestią przy wyborze dysku przenośnego jest jego technologia. Konsola 4 jest w stanie obsługiwać zarówno dyski twarde HDD, jak i SSD. Tu, podobnie jak w przypadku pojemności, producenci pozostawili graczom pole do wyboru. Obydwa rodzaje dysków mają swoje wady i zalety. W przypadku HDD zaletą jest atrakcyjna cena, wadą – podatność na uszkodzenia, w przypadku SSD – wyższa cena może stanowić istotną wadę, z drugiej jednak strony są to dyski, które cechuje duża wytrzymałość i szybkość działania (wspomniany wcześniej model T7 od Samsunga osiąga prędkość przesyłu do 1050 MB/s).  Kolejnym parametrem, jaki warto wziąć pod uwagę, wybierając dysk do konsoli PlayStation 4, jest format, a więc rozmiar dysku. Najczęściej spotykane rozmiary to 2,5 oraz 3,5 cala. Mniejszy dysk oznacza większą mobilność. Z kolei większy nierzadko wymaga dodatkowego kabla zasilającego, zwykle oferuje jednak większą pojemność.

To tylko niektóre z wielu aspektów, o jakich należy pamiętać, wybierając dysk zewnętrzny do konsoli. Jak widać, jest ich niemało, dlatego warto przed wyjściem na zakupy dokładnie przemyśleć to, ile gier będziemy chcieli na nim zapisać, jaki dysk czy rozmiar nośnika będzie dla nas odpowiedni. Pozwoli to na uniknięcie potencjalnych błędów zakupowych i niepotrzebnych kosztów związanych z zakupem i zwrotem towaru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here