Jak mądrze rozplanować wyposażenie dla swojego laboratorium dentystycznego

Kiedy zaopatrujesz nowy gabinet dentystyczny, ważne jest, aby pamiętać, że wyposażenie gabinetu dentystycznego w dużej mierze odgrywa rolę użytkową. Potrzebujesz miejsc do przechowywania urządzeń medycznych, systemów do utrzymywania sterylności oraz podstawowych narzędzi, których będziesz używać na co dzień w standardowych procedurach. Tylko dobrze wyposażony sklep dentystyczny Warszawa jest w stanie zapewnić Ci to wszystko, za jednym zamachem.

Poniższa lista kontrolna wyposażenia gabinetu dentystycznego zawiera niektóre podstawowe elementy, które możesz przeoczyć, ale bez których nie możesz się obejść.

Materiały eksploatacyjne

Personel musi nosić środki ochrony osobistej podczas wykonywania jakichkolwiek procedur, w których istnieje ryzyko rozprysku lub rozprysku. Poza maseczkami chirurgicznymi i rękawiczkami nitrylowymi warto zaopatrzyć się również w przyłbice ochronne na oczy. Każdy sklep dla gabinetów stomatologicznych ma ich sporo do zaoferowania.

Zaopatrzenie gabinetu – krzesła

Fotele dla pacjentów to podstawa każdego gabinetu dentystycznego. Zazwyczaj potrzebujesz fotela, który jest wygodny zarówno dla Ciebie, jak i dla pacjenta. Cienkie oparcie zapewnia dentystom większą manewrowość, a wymienna tapicerka może przedłużyć żywotność fotela, dzięki czemu można wymieniać pokrycia z tkaniny zamiast całych foteli. Rozplanowując budżet na zaopatrzenie gabinetu pamiętaj, że dobre krzesło może wystarczyć do końca prowadzenia praktyki.

Sprzęt do sterylizacji

Sprzęt do sterylizacji jest niezbędny do zapobiegania zakażeniom krzyżowym w gabinetach. Jednym z najważniejszych elementów sprzętu do sterylizacji jest autoklaw, który wykorzystuje parę pod ciśnieniem lub suche ciepło do sterylizacji sprzętu. Niektóre autoklawy mogą również rejestrować Twój system kontroli infekcji, co jest przydatną funkcją, o którą warto pytać odwiedzając sklep dentystyczny. Oprócz autoklawów można zaopatrzyć się również w wysokiej jakości środki dezynfekujące, ogólne środki czystości i – jak zwykle – mydło.

Szafki do gabinetu dentysty

Tutaj będziesz przechowywać wszystkie materiały eksploatacyjne i małe urządzenia, których potrzebujesz, aby Twoja praktyka była funkcjonalna. Ważne jest posiadanie szafek do przechowywania dodatkowych przedmiotów, takich jak rękawiczki, czy sterylne gazy. Możesz je zamówić u  lokalnych stolarzy lub złożyć zamówienie na gotowe meble, dostępne w sieci internetowej. Bez względu na to, którą opcję wybierzesz – zawsze dopasuj zamawiane przedmioty do możliwości przestrzennych Twojego gabinetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here