Faktoring jako skuteczna metoda finansowania firm

Wielu przedsiębiorców proponuje swoim partnerom biznesowym możliwość opłacania faktur w terminie wynoszącym niekiedy nawet 90 dni. Wyjątkowo długi czas oczekiwania na opłacenie faktur niesie jednak za sobą spore ryzyko w postaci zwiększonego prawdopodobieństwa pojawienia się niewypłacalności. Na szczęście, obecnie istnieje wiele niezwykle skutecznych rozwiązań, dzięki którym można pozyskać finansowanie dla swojego przedsiębiorstwa w szybki i wygodny sposób. Mowa tutaj przede wszystkim o faktoringu. Na czym dokładnie polega faktoring? Wyjaśniamy to szczegółowo w niniejszym poradniku.

Płynność finansowa – dlaczego trzeba dbać o jej utrzymanie?

Utrzymanie płynności finansowej pełni niezwykle ważną rolę – nie ma tutaj absolutnie żadnego znaczenia, w jakiej branży funkcjonuje dane przedsiębiorstwo. Obecnie w praktycznie każdym sektorze bardzo wiele firm jest narażonych na występowanie różnego rodzaju problemów finansowych.

Związane jest to z tym, iż niejednokrotnie przedsiębiorcy wystawiają faktury z długim terminem płatności. Tego rodzaju praktyki są spowodowane tym, iż dzięki temu podmioty gospodarcze mają większe szanse na nawiązanie współpracy z kontrahentami.

Oprócz tego, problemy z płynnością finansową rośnie także wtedy, gdy przedsiębiorstwo nie może uiszczać na bieżąco swoich należności. Jeśli nie wprowadzi się odpowiednich działań naprawczych wcześniej, może to nieść za sobą wiele konsekwencji, a w ostateczności nawet bankructwo. Aby ograniczyć takie ryzyko, warto zdecydować się na skorzystanie z profesjonalnych usług finansowych, takich jak faktoring. 

Czym jest faktoring? Wyjaśniamy!

Faktoring jest usługą, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Polega ona na tym, że wyspecjalizowana firma nazywana faktorem kupuje od przedsiębiorcy, czyli faktoranta, jego faktury. W zamian za to przedsiębiorca korzystający z usługi faktoringu otrzymuje określoną sumę pieniędzy. Następnie wobec dłużnika podejmowane są działania, których celem jest wyegzekwowanie należności.

Faktoring to jeden z typów finansowania krótkoterminowego. Dzięki niemu przedsiębiorcy mają możliwość szybkiego i bezproblemowego uzyskania pieniędzy na różne potrzeby. Nie ma dzięki temu ryzyka, że czas oczekiwania na przelew środków z tytułu wystawionych faktur znacznie się wydłuży. Warto też wiedzieć, że cały proces uzyskiwania finansowania opiera się wyłącznie na wystawionych przez przedsiębiorcę fakturach. Wszystko to powoduje, że liczba przedsiębiorców korzystających z tej usługi z roku na rok dynamicznie wzrasta. Jedną z renomowanych firm oferujących kompleksowe usługi faktoringowe jest PragmaGO. Szczegółowe informacje na temat jej oferty są dostępne na https://pragmago.pl/

Faktoring – jakie są zalety tej usługi?

Skorzystanie z usługi faktoringu przynosi firmie wiele korzyści. Do najważniejszych zalet tego rozwiązania należy m.in. fakt, iż dzięki niemu można w bardzo szybki sposób uzyskać środki finansowe, dodatkowo nie obciąża to bilansu firmy ani nie prowadzi do obniżenia jego zdolności kredytowej. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here