jaką zabawkę kupić niemowlakowi do kąpieli?

Zabawki do kąpieli nie tylko umilają czas spędzony w wodzie naszym dzieciom, ich zadaniem jest również wspomaganie rozwoju motorycznego dziecka oraz poznawanie. Maluch podczas kąpieli rozwija swoją koordynacje relacji ręka-oko. Jak wybrać odpowiednie zabawki kąpielowe dla niemowlaka?

Rodzaje zabawek kąpielowych dla niemowląt

Obecnie na rynku dostępne są przeróżne rodzaje zabawek kąpielowych dla niemowląt. Różnią się one od siebie kolorami, kształtami, czy przeznaczeniem wiekowym. Wyróżniamy:

Zabawki gumowe, najbardziej znaną zabawką tego typu jest żółta, gumowa kaczka. Uwielbiana przez dzieci w każdym wieku. Na rynku dostępne są również inne rodzaje zabawek tego typu. Gumowe zabawki kąpielowe dla niemowląt są kolorowe, lekkie, miękkie oraz bezpieczne dla dzieci. Ich zaletą jest uniwersalność oraz to, że są dostępne praktycznie w każdym sklepie.

Zabawki na przyssawki, równie często są wybierane. Są bardzo ciekawą alternatywą. Charakteryzują się tym, że można je przymocować na przykład do brzegów wanny lub ściany. Z ich pomocą możemy stworzyć dziecku bajkowy, morski świat podczas kąpieli.

Zabawki do kąpieli dla niemowląt

Książeczki do kąpieli, ich zaletą jest to, że oprócz funkcji rekreacyjnej, taka książeczka również edukuje dziecko. Jest to dość powszechna zabawka, ale lubiana przez dzieci w każdym wieku. Taka książeczka kąpielowa jest wykonana z materiału, który jest wodoodporny, dzięki temu nie niszczy się podczas kąpieli. Świetnie pobudza wyobraźnie dziecka podczas codziennych kąpieli.

Jak wybrać najlepsze zabawki do kąpieli?

Podczas wyboru odpowiedniej zabawki dla dziecka, należy kierować się na początku wiekiem malucha. Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, od jakiego wieku polecane są zabawki kąpielowe dla dzieci, wychodzi na to, że nieskomplikowane zabawki mogą być używane już przez niemowlęta.

Kolejną ważną kwestią jest bezpieczeństwo, dlatego należy wybierać zabawki, które nie stanowią zagrożenia dla malucha. Takie zabawki powinny być wykonane z nietoksycznych materiałów, które można łatwo pielęgnować. Wybierajmy wyłącznie zabawki z obowiązkowymi atestami i certyfikatami. Tylko wtedy możemy być pewni, że maluchowi nic się nie stanie.

Przeczytaj też: http://www.cegos.pl/zabawki-dla-niemowlat-czy-warto-kupowac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here