Wyciski stomatologiczne

Pobieranie wycisków stomatologicznych jest niezbędne w przypadku wielu zabiegów dentystycznych i konieczne jest wybranie poprzez sklep sprzęt stomatologiczny odpowiednich materiałów i narzędzi, aby zapewnić najlepszy wynik. Częściowo oznacza to wybór odpowiednich produktów do wycisków podczas zakupów materiałów dentystycznych w ulubionej hurtowni.

Czym są wyciski dentystyczne i co rekomenduje sklep dentystyczny?

Tworzą negatywową reprodukcję zębów i innych sąsiadujących tkanek jamy ustnej, z której wykonuje się dokładny model zębów i dziąseł. Jest to wykorzystywane do wszystkiego, od planowania ortodontycznego po tworzenie dentystycznych urządzeń retencyjnych, przezroczystych nakładek, protez, koron, mostów i wielu innych. Dlatego tak ważne jest, by sklep instrumenty stomatologiczne miał do zaproponowania wszystko, co niezbędne do wykonania najwyższej jakości wycisków stomatologicznych.

Przy wyborze odpowiednich dentystycznych materiałów wyciskowych należy wziąć pod uwagę kilka kwestii, z korzyścią zarówno dla pacjenta, jak i dentysty. Obejmują one między innymi:

  • zapach i smak,
  • temperatura, wilgotność i stabilność wymiarowa,
  • łatwość obsługi,
  • tekstura i konsystencja,
  • siła i elastyczność,
  • dokładność.

Chociaż niektóre okoliczności mogą wymagać użycia gipsu dentystycznego, polieteru lub wosku wyciskowego, najczęściej stosowanymi materiałami wyciskowymi, które proponuje sklep dentystyczny są silikony i alginiany.

Dlaczego sklep dentystyczny poleca silikony do wycisków stomatologicznych?

Silikony dentystyczne są bardziej elastycznym materiałem wyciskowym i pozwalają na odtworzenie deformacji, dzięki czemu są znacznie łatwiejsze do usunięcia po zastygnięciu w jamie ustnej. Jak potwierdza każdy dobry sklep dla gabinetów stomatologicznych – jest to też materiał wygodniejszy dla pacjenta. Inne zalety silikonów to ich doskonała dokładność, stabilność wymiarowa i łatwość dezynfekcji. Są jednak trudniejsze do wyjęcia z form, wrażliwe na zanieczyszczenia i nie można ich obsługiwać w rękawiczkach lateksowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here