Przeciętny klient ma coraz mniej czasu na robienie zakupów w stacjonarnych sklepach, a jednocześnie coraz więcej spraw załatwia przez Internet. Z tego powodu branża e-commerce bardzo dynamicznie się rozwija. Wystarczy kilkaset złotych, aby móc prowadzić własny sklep internetowy, który może się stać bardzo korzystnym sposobem na prowadzenie własnej działalności.

Sklep internetowy – od czego zacząć

Przed zainwestowaniem w rozwiązania technologiczne oraz w nabycie towaru w hurtowni, warto gruntownie przemyśleć branżę, w jakiej ma działać dany sklep internetowy. Na tym etapie przyda się badanie konkurencji, aby znaleźć dla siebie niszę, gwarantując stałe zainteresowanie ze strony klientów. Precyzyjne określenie grupy docelowej odbiorcy ułatwia dotarcie do niej oraz determinuje wszelkie działania promocyjne. Warto również określić dostawców oraz podpisać z nimi umowę, aby zapewnić sobie stały dostęp do wybranych produktów, jakie będzie oferować sklep internetowy. Najmniej kosztowne jest samodzielne kupowanie wybranych produktów w hurtowniach już po ich zamówieniu przez klienta, co może jednak skutkować nieterminową realizacją zamówienia i negatywnymi komentarzami ze strony klientów. Sposobem na rozwiązanie tego problemu może być zawarcie umowy z hurtownią, która zapewnia dostawę zamówionych produktów bezpośrednio do klienta.

Oprogramowanie do założenia sklepu

Najczęściej sklepy internetowe zakłada się w oparciu o gotowe oprogramowanie, co umożliwia uruchomienie sklepu nawet w ciągu kilku godzin. Ceny za takie rozwiązanie są bardzo przystępne i zaczynają się od kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Na rynku istnieją również darmowe sklepy internetowe, jednak do ceny takiego rozwiązania należy dodatkowo doliczyć cenę hostingu, zakup odpowiedniej domeny oraz inne koszty dotyczące zainstalowania oprogramowania. Sposobem na personalizację sklepu internetowego może być również zakup oprogramowania tworzonego na zamówienie. W zależności od stopnia skomplikowania takiego rozwiązania koszt jego zamówienia zaczyna się od około 10 tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here