Szkło w mieszkaniu

Szkło jest coraz chętniej wykorzystywanym materiałem w budownictwie oraz w aranżacji wnętrz. Różnego rodzaju szklane elementy występują w prywatnych mieszkaniach i domach, w firmach, w biurach, w hotelach, w urzędach, a nawet w instytucjach publicznych. Ze względu na swoje liczne zalety, ten materiał, znalazł zastosowanie w wielu miejscach wewnętrznych i zewnętrznych.

Gdzie można zastosować szkło?

Szklane elementy najczęściej spotykamy wewnątrz budynków, mieszkań lub domków. Nie ma chyba mieszkania, w którym nie znajdziemy chociaż jednego przedmiotu ze szkła. Najbardziej popularne jest oczywiście lustro. Ten niezbędny przedmiot, w którym przeglądamy się parę razy w ciągu dnia, znajduje się w praktycznie każdej łazience, a czasem nawet w przedpokoju, w sypialni i w salonie. W zależności od tego, jak jest urządzone pomieszczenie, to możemy zdecydować się między innymi na lustro stojące, w ramie lub bez ramy. Można wybierać wśród gotowych luster, a można skorzystać z usług firmy szklarskiej, takiej jak Binglass i wykonać lustro na specjalne zamówienie, które będzie idealnie pasować pod względem wyglądu i wymiaru do naszego mieszkania. Innym szklanym elementem w mieszkaniu może być prysznic. Jeśli ktoś zdecydował się na kabinę prysznicową zamiast wanny, to być może jest ona wykonana cała ze szkła albo ma szklane drzwi. Do realizacji projektu kabiny wykorzystuje się głównie szkło hartowane. Kabina prysznicowa nie musi być wykonana z przezroczystego szkła, można zamówić sobie na przykład szkło satynowe, piaskowane, barwione, z grafiką, witrażowe lub ornamentowe. W wewnętrznych pomieszczeniach szkło używane jest także jako szklane panele, blaty szklane lub meble szklane. Szklane panele i blaty są świetnym rozwiązaniem w miejscach, w których zależy nam na higienicznych warunkach. Łatwo je wyczyścić i zadbać o to, żeby było bez jakichkolwiek resztek, plam i innych zabrudzeń.

Nietypowe rozwiązania szklane

W takich miejscach jak kabina prysznicowa, lustro czy nawet panel ścienny nie dziwimy się, że występuje tam szkło. Więcej wątpliwości budzi szklana balustrada, ścianka szklana, a już całkiem szklane schody. Szkło kojarzy się z kruchym materiałem, więc może nie wzbudzać naszego zaufania w tego rodzaju zabudowach. Okazuje się jednak, że oprócz tego, że szkło jest atrakcyjne pod względem wizualnym oraz łatwe w czyszczeniu, to jest bardzo dobrym rozwiązaniem na optyczne powiększenie i co za tym idzie, na rozjaśnienie wnętrza. Ścianka szklana jest często stosowana w niewielkich mieszkaniach, w których chodzi o wizualne zachowanie przestrzeni. Najbardziej nietypowym wykorzystaniem szkła mogłoby się wydawać zastosowanie ich do wykonania schodów. W niektórych projektach szkło jest wykorzystane jako materiał zarówno na stopnie, jak i balustradę, a w innych, zamawiający połączyli drewniane lub metalowe stopnie ze szklaną balustradą. Poza tym szkło znalazło swoje zastosowanie w produkcji drzwi. Tego rodzaju drzwi niekoniecznie muszą być wykonane z przezroczystego szkła. Większym zainteresowaniem cieszą się drzwi wykonane ze szkła matowego, satynowego, grawerowanego, witrażowego lub ornamentowego.

Zastosowanie szkła na zewnątrz budynku

Wspominaliśmy już o balustradach wewnętrznych, ale zewnętrzne balustrady na balkon lub taras wyglądają równie efektownie. Dzięki ich zastosowaniu masz pewność, że pasują one do każdego budynku, zarówno do nowoczesnej budowli, jak i starej kamienicy. Dość dużym powodzeniem cieszą się również estetycznie wykonane szklane daszki, które nie zaburzają wyglądu całej konstrukcji budowli, a zapewniają ochronę przed czynnikami atmosferycznymi. Korzystając z własnego, indywidualnego projektu można wybrać grubość i kolor szkła oraz wielkość daszku, dzięki czemu będziemy mieli daszek, który zaspokoi nasze oczekiwania i potrzeby.

Szkło używane do wykonania projektów

Chociaż szkło może się wydawać kruchym, nietrwałym materiałem, to okazuje się, że nowoczesne procesy technologiczne sprawiły, że są bardzo trwałe rodzaje szkła. Przykładem może być szkło hartowane. Dzięki swoim właściwościom ma ono wszechstronne zastosowanie, nie tylko wewnątrz budynku, ale także na zewnątrz. Jest ono między innymi odporne na zarysowania, co sprawia, że świetnie nadaje się jako materiał na blaty lub schody. Ma dużą odporność na zmiany temperatur, dzięki czemu cieszy się powodzeniem jak budulec do balustrad zewnętrznych albo daszków szklanych. Poza tym, szkło hartowane, dzięki temu, że składa się z co najmniej dwóch tafli szkła połączonych ze sobą specjalistyczną folią, jest po pierwsze odporne na stłuczenia, a po drugie, nawet gdyby się zbiło, to kruszy się na kawałki z zaokrąglonymi krawędziami. Te zalety przyczyniają się do tego, że ścianka działowa, kabina prysznicowa albo drzwi szklane wykonane z hartowanego szkła, są bezpiecznym rozwiązaniem, nawet w mieszkaniu, w którym są małe dzieci.

Szkło jest chętnie wykorzystywane do produkcji wielu szklanych rozwiązań. Coraz więcej osób przekonuje się, że szkło jest ponadczasowym elementem dekoracyjnym. Jeśli produkt jest wykonany z bardzo dobrej jakości szkła, to będziemy mogli się nim cieszyć przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here