przyszłościowy kierunek studiów
Fot. Pexels.com

Wybór studiów wyższych to bardzo ważna decyzja, od której zależy kilka kolejnych lat naszego życia. Dla wielu osób ważne jest, aby wybrać przyszłościowy kierunek studiów, który zapewni im stabilną pracę oraz dobre zarobki. Jakie kierunki są obecnie przyszłościowe?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jaki-kierunek-studiow-bedzie-przyszlosciowy/

Branża IT

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta branża prężnie się rozwija i potrzebni są specjaliści z wielu stanowisk. Stale następuje wzrost miejsc pracy, a także nowych specjalizacji w IT. W związku z tym możemy mieć pewność, że przez najbliższych kilka lat nie zabraknie tam pracy.

Najczęściej poszukiwani są programiści. Jednak poza tym zawodem jest kilka innych, które są bardzo często ogłaszane, są to m.in. administrator sieci komputerowych, specjaliści od cyberbezpieczeństwa, a także osoby powiązane z tymi stanowiskami jak project manager, specjalista od Agile czy Scrum. Ponadto ważnym zawodem jest także specjalista od rekrutacji w branży HR.

Przyszłościowe kierunki związane z medycyną

Medycyna zawsze będzie potrzebna. Ze względu na starzejące się społeczeństwo obecnie najbardziej potrzebni są specjaliści geriatrii. A także wszelkich specjalizacji, które mogą być powiązane z chorobami wieku podeszłego jak kardiolog czy diabetolog.

Jednak to nie wszystkie przyszłościowe kierunki studiów związane z medycyną. Możemy zaliczyć do tego także analityków medycznych, stomatologów, położne, ratownicy medyczni, pielęgniarze i pielęgniarki. Ponadto jest kilka zawodów z pogranicza medycyny i nauk ścisłych jak fizycy medyczni czy inżynierzy medyczni.

Inne kierunki

To nie jedyne przyszłościowe kierunki studiów. Warto zwrócić uwagę na kierunki i zawody, które dopiero powstają, albo nawet jeszcze nie istnieją. Jest to o tyle istotna informacja ponieważ nowe profesje tworzone są ze względu na potrzeby rynku.

Jednak należy uważać na nowe kierunki studiów. Czasami uczelnie tworzą nowe kierunki czy specjalizacje, które nie zawsze odpowiadają na potrzeby rynku. Dlatego zanim zapiszesz się na takie studia warto sprawdzić w jakich sektorach można znaleźć pracę, a także ile obecnie ofert pracy jest. Ponadto warto sprawdzić prognozy dla tego zawodu.

Zobacz też: http://www.asandi.pl/kierunek-studiow-jak-wybrac-odpowiedni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here