Telewizory są domowym centrum naszej rozrywki. Po całym dniu pracy pragniemy usiąść wygodnie i rozkoszować się telewizją w najlepszej jakości, która pobudzi nasze zmysły i oderwie od rzeczywistości. Telewizory Samsung z technologią QLED z całą pewnością zagwarantują te doznania, zapewniając jednocześnie wysoki komfort odbioru. Co więc sprawia, że są tak wyjątkowe?

Technologia QLED dla żądnych jakości

Odpowiednia jasność obrazu oraz jego nasycenie barwami są istotnymi parametrami, którymi kierujemy się wybierając telewizor. Technologia QLED sprawdza się tutaj znakomicie dzięki „kwantowej kropce”. Jej zastosowanie w matrycach LCD zwiększa gamę barw, przez co na ekranie może pojawić się nawet miliard różnych kolorów, które nie tracą nasycenia przy patrzeniu „pod kątem”.

Jak to działa? Panel LCD podświetlany jest diodami LED, które emitują niebieskie światło. Obecne w panelu „kwantowe kropki” zmieniają ten rodzaj światła na kolory podstawowe – zielony i czerwony, tworząc bardzo dokładnie wyselekcjonowane składowe obrazu RGB. Na ekranie pojawia się więc znacznie więcej kolorów, niż w zwykłych odbiornikach.

Rozdzielczość, czyli jakość odbioru

Aby oglądane filmy dostarczały nam dużo więcej przyjemności, pragniemy by emitowane były w jak najlepszej jakości, tak aby naszej uwadze nie umknął żaden szczegół. Model telewizora Q7C zadowoli tutaj najbardziej wybrednych odbiorców, bowiem pracuje w rozdzielczości 4K (8 mln pikseli !) i jest przystosowany do technologii HDR. Bez problemu obsłuży więc programy emitowane w tej rozdzielczości.

Dodatkowo, wybierając model Q7C, czyli o zakrzywionej matrycy, jakość odbioru emitowanego programu zwiększy się. Zakrzywienie niweluje bowiem problem odbijającego się w ekranie światła. Sprawia także, że ekran wydaje się większy a osoby, które oglądają film nie siedząc na wprost telewizora – nie obserwują zniekształceń i utraty jakości barw.

Przyjemność oglądania także dla estetów

Samsung w swoich telewizorach oferuje także większa głębię czerni oraz większy kontrast, dzięki czemu oglądanie telewizji w jasnych i ciemnych pomieszczeniach jest tak samo satysfakcjonujące. Dużym atutem modelu Q7C, jest też jego wygląd: lekki i minimalistyczny, przypominający element wystroju. Zminimalizowane obramowanie ma spory plus – nie dekoncentruje w czasie oglądania.

W roku obecnym modele Samsung QLED 2018 zostały wzbogacone o tryb Ambient Mode. Tym samym telewizor – bez względu czy stoi, czy wieszacie go na ścianie, zamienia się w obraz wyświetlając na swoim ekranie wgraną do niego fotografię. Jest to idealny dodatek technologiczny dla osób lubiących dobrze zaaranżowane wnętrza, z którymi telewizor powinien się komponować.

Dodatkowe ulepszenia

Samsung QLED 2018 to także dodatkowe ulepszenia, które zadowolą fanów telewizji. Nowości (oprócz wspomnianego trybu Ambient Mode) dotyczą bowiem skrzynki One Connect, rozwiązującej problem plączących się kabli wychodzących z obudowy telewizora, jak również ulepszeń związanych z pełnym podświetleniem LCD, które jeszcze bardziej zwiększa jakość czerni i kontrastu.

Jeśli więc jesteście miłośnikami niepowtarzalnej jakości odbieranego obrazu, lubicie rozkoszować się ogromną paletą barw o realistycznym nasyceniu, a to wszystko w połączeniu z estetycznym i minimalistycznym wyglądem telewizora, powinniście koniecznie przyjrzeć się ofercie marki Samsung!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here