Oferty smartfonów u dostawców Internetu

Czy zakup smartfonu u dostawcy Internetu jest możliwy? Często tak. Czy jest opłacalny? To zależy. Przeczytaj poniższy artykuł, by dowiedzieć się, na jakich zasadach możesz otrzymać smartfonu od swojego dostawcy Internetu. Może przeniesienie numeru okaże się dla ciebie dobrym rozwiązaniem?

Skąd smartfony u dostawców Internetu?

Co ma smartfon wspólnego z Internetem? Cóż, wiadomo, że dziś prawie wszyscy przeglądamy sieć nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale i urządzeniach mobilnych, w tym smartfonach, które zwykle mamy przy sobie, bo mieszczą się w kieszeni. Jednak nie do końca o taki związek nam chodzi. O jaki więc? Okazuje się, że coraz więcej dostawców Internetu oferuje także usługi telefonii komórkowej. Choć opierają się na fizycznej infrastrukturze największych polskich sieci (Orange, Play, Plus i T-Mobile), to znaczy wykorzystują ich nadajniki, a tym samym – ich ogólnopolski zasięg, to wprowadzają własne cenniki i własne oferty, umożliwiając przeniesienie numeru z innych sieci. I aby przekonać do siebie nowych klientów, często oferują smartfony przy podpisywaniu umowy abonamentowej na świadczenie usług telekomunikacyjnych.

Smartfon za darmo?

Na rynku są różni dostawcy, którzy stosują różne strategie. Tak naprawdę nie dostajemy nowego telefonu gratis, dostawca rekompensuje sobie ten prezent w odpowiednio wyższym abonamencie. Niekiedy bywa zresztą tak, że nie dostajemy telefonu za darmo lub za symboliczną opłatą rzędu złotówki, lecz musimy za niego zapłacić nawet 1000 zł. To niemało, ale zwykle dzieje się tak w przypadku najnowszych, flagowych modeli, których faktyczna wartość rynkowa jest kilkukrotnie wyższa. Ponosimy więc tylko niewielką część kosztów, podczas gdy resztę bierze na siebie dostawca… czyli wlicza w abonament. Zwykle jednak okazuje się, że to wciąż atrakcyjna propozycja, bo ostateczna cena urządzenia może być niższa (ze względu na umowę między operatorem a producentem sprzętu, który może zaoferować go w lepszej cenie). A nawet jeśli nie, to tego typu „raty” pozwalają nam na cieszenie się najnowszym smartfonem przez długi czas, mimo braku środków na jego zakup w pełnej cenie niedługo po premierze. Przez to wielu klientów decyduje się na przeniesienie numeru do dostawcy Internetu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here