Nierejestrowana działalność gospodarcza

Założenie działalności gospodarczej może być bardzo dobrym pomysłem. Wiele osób obawia się jednak, że nie zarobią na prowadzeniu własnej firmy tyle, by się z tego utrzymać, nie zarobią też na konieczne opłaty. Takie obawy są oczywiście słuszne, bowiem zakładając działalność gospodarczą można zacząć od generowania zysków, ale też można zacząć od długów. Wystarczy, że pomysł na firmę będzie nieodpowiedni, a klientów będzie mniej niż przewidywaliśmy. Kilka miesięcy prowadzenia takiej działalności gospodarczej może doprowadzić do poważnego zadłużenia.

Nierejestrowana działalność gospodarcza

Rozwiązaniem w takiej sytuacji może być założenie nierejestrowanej działalności gospodarczej. Jest taka możliwość o czym więcej można przeczytać na stronie http://www.ebhp.edu.pl/ Założenie takiej działalności nie wiąże się z dużymi kosztami. Nie trzeba też ponosić takich opłat jak przy klasycznej firmie. Istnieją także ograniczenia. Nie każdą działalność można założyć jako nierejestrowaną. Istnieje tez próg dochodowy. W skali miesiąca na prowadzeniu działalności gospodarczej nierejestrowanej nie można zarobić więcej niż 1000 zł. Więcej na ten temat na stronie http://www.ebhp.edu.pl/

Dlaczego warto w ten sposób zaczynać biznes?

Powodów jest wiele. Nierejestrowana działalność gospodarcza na pewno nie wpędzi nas w długi, tak jak klasyczna, która nie spotka się z zainteresowaniem klientów lub będzie ono minimalne. Jeśli okaże się, że firma nie generuje takich dochodów jak powinna, szybko i bez konsekwencji można zakończyć jej działanie. Jeśli jednak okaże się, że pomysł na biznes był strzałem w dziesiątkę, w chwili gdy dochody z firmy wzrosną, można przejść na prowadzenie klasycznej, rejestrowanej działalności gospodarczej.

Prowadzenie nierejestrowanej działalności gospodarczej nie wymaga aż takich starań, by zarobić choćby na opłaty, które przy klasycznej firmie są znaczne. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, by powoli zaczynać działania, nie rezygnując z innego źródła dochodów – choćby z pracy etatowej. W sytuacji, gdy firma będzie przynosić zyski i zauważalne także będzie to, że zyski nie są chwilowe, a rosnące, rezygnacja z pracy i zajęcie się tylko firmą nie powinno przełożyć się na spadek dochodów.

Podsumowując

Założenie firmy zawsze jest szansą na zysk, ale też ryzykiem. Dużo mniejszym ryzykiem jest rozpoczynanie biznesu od nierejestrowanej działalności gospodarczej. W wielu przypadkach można od niej zacząć. Dopiero wtedy jak firma zacznie generować zyski i widać będzie, że pomysł na biznes jest dobry, działalność nierejestrowaną można zmienić w rejestrowaną i prowadzić firmę na klasycznych zasadach, nie obawiając się przekroczenia progu dochodowego, który w nierejestrowanej działalności gospodarczej występuje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here