Fortinet

Zapory sieciowe to istotny element systemu zabezpieczeń sieci stosowanego w przedsiębiorstwie. Podczas tworzenia systemu zabezpieczeń należy skupić się na wybraniu odpowiednich rozwiązań, które spełnią oczekiwania danego przedsiębiorstwa. Zależnie od tego, w jakiej branży działa firma, a także jaka jest jej wielkość – różnić mogą się jej potrzeby związane z zagwarantowaniem bezpieczeństwa. W tym artykule zajmować się będziemy zaporami sieciowymi, czyli jednymi z wielu dostępnych na rynku produktów zabezpieczających – chcemy przybliżyć Państwu produkty konkretnej marki (Fortinet), a mianowicie linię firewalli FortiGate. Mamy nadzieję, że lektura tego tekstu pozwoli Państwu na bliższe zapoznanie się z tematem zapór sieciowych.

Marka Fortinet – lider na rynku zabezpieczeń sieciowych

Fortinet to znana wielu użytkownikom marka, która zajmuje się przede wszystkim tworzeniem wielofunkcyjnych platform zabezpieczających, nazywanych także UTM-ami. Ta firma to światowy lider z zakresu tworzenia takowych rozwiązań; od lat pracujący również nad ulepszaniem ich i proponowaniem nowych zabezpieczeń w odpowiedzi na różnorodne zagrożenia pojawiające się w sieci. W ofercie marki znajdą Państwo wiele różnorodnych produktów, które są dostosowane do potrzeb przedsiębiorstw różnej wielkości. Najpopularniejszy produkt, na którym skupimy się w tym artykule to UTM FortiGate.

FortiGate – wielofunkcyjne platformy zabezpieczające

fortigate

Urządzenia z linii FortiGate to szerokie spektrum różnorodnych platform zabezpieczających UTM, które różnią się między sobą parametrami, dzięki czemu mogą zostać wykorzystane w różnych przedsiębiorstwach (niezależnie od ich wielkości). UTM łączy w sobie wiele różnych zabezpieczeń, między innymi: zaporę sieciową, inspekcję SSL, filtrów web, DNS i content, antywirus brzegowy, serwer VPN, router oraz IPS i DLP.

Zastosowanie rozwiązania FortiGate gwarantuje możliwość połączenie wielu urządzeń z tej serii poprzez jeden system operacyjny, którym jest FortiOS, a także dedykowany procesor FortiASIC (SoC – System on a Chip). Najistotniejsze zalety rozwiązań FortiGate to przede wszystkim zaawansowana automatyzacja umożliwiająca ciągłą ocenę ryzyka, spójna i przejrzysta polityka bezpieczeństwa, najwyższa w branży ochrona przed zagrożeniami potwierdzona wieloma certyfikatami, a także wysoka wydajność i skuteczność sprawdzona przez tysiące użytkowników na całym świecie.

Zmiana architektury w zaporach sieciowych

Next-Generation Firewalls – to rozwiązanie coraz częściej wprowadzane jest w zaporach sieciowych; firewalle nowej generacji wykorzystują możliwości sprzętowe do zapewnienia najwyższego poziomu zabezpieczeń i szybkiej odpowiedzi na pojawiające się nowe zagrożenia; ogromną zaletą tych zapór sieciowych jest zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz możliwość przejrzystego spojrzenia na aplikacje, użytkowników i sieci. Firewalle proponowane przez Fortinet są integralną częścią sieci zabezpieczeń stworzonej przez tą markę, a ich działanie opiera się na wymianie informacji z tą siecią oraz zabezpieczeniami innych producentów, aby uzyskać kompleksowość i niezawodność zabezpieczeń. Zastosowanie zapór sieciowych nowej generacji umożliwia użytkownikowi maksymalne wykorzystanie możliwości procesora oraz możliwość kompleksowego zarządzania posiadanymi rozwiązaniami zabezpieczającymi. Z pewnością rozwiązanie to będzie coraz częściej stosowane w celu zabezpieczania sieci firmowych.

SD-WAN (Software-Defined WAN) – wiele firm decyduje się na przejście z architektury WAN (wide-area networks) na SD-WAN, czyli sieć definiowaną oprogramowaniem. Jest to rozwiązanie oferujące sterowanie aplikacjami biznesowymi, oszczędność, możliwość użycia aplikacji Saas (Software as a Service) oraz inne zalety. Marka Fortinet stara się wprowadzać do swoich UTMów wszystkie nowości technologiczne, dlatego architektura w zaporach sieciowych nowej generacji tej marki to właśnie SD-WAN. SD-WAN to rozwiązanie zapewniające szybkość, przejrzystość, wydajność i niezawodność, a także łatwość i intuicyjność eksploatacji. Jest to idealne rozwiązanie dla klientów, którym zależy przede wszystkim na bezpieczeństwie, ale także na optymalizacji pracy rozwiązań zabezpieczających.

FortiGate 7000E – nowa linia produktów zabezpieczających

FortiGate 7000E

FortiGate 7000E to nowa linia platform UTM, która została stworzona z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach, którzy chcą mieć dostęp do nowości na rynku zabezpieczeń sieciowych. Produkty te idealnie sprawdzą się w przedsiębiorstwach większej wielkości, chroniąc użytkownikach przed wieloma różnymi zagrożeniami. W produktach tych zostały zastosowane szybkie interfejsy oraz dedykowany procesor, dzięki czemu każdy UTM z linii FortiGate 7000E gwarantuje sprawne i szybkie działanie, wydajność oraz niezawodność. W tych urządzeniach zastosowane zostały opisane powyżej rozwiązania, czyli Next-Generation Firewall i Software-Defined WAN. Dzięki różnorodności modeli stanowiących część linii FortiGate 7000E każdy z użytkowników znajdzie tutaj idealne rozwiązanie, które sprawdzi się w danym przedsiębiorstwie. Produkty z tej linii idealnie współpracują z rozwiązaniami chmurowymi, które coraz częściej wykorzystywane są w większych firmach. Dzięki inteligencji sprzętowej ten UTM nie tylko wykrywa znane ataki, ale jest również w stanie wykryć wcześniej nieznany atak i zapobiec mu. Zapora sieciowa wykorzystuje wyjątkowo zaawansowane rozwiązania, korzystając z siedmiu warstw zabezpieczeń oraz domen wirtualnych, co gwarantuje elastyczność oraz efektywność. Podsumowując, są to produkty godne uwagi, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach.

Gdzie zakupić produkty marki Fortinet?

Jesteśmy przekonani, że zapoznanie z tym tekstem umożliwiło Państwu zainteresowanie się ciekawym produktem, jakim jest zapora sieciowa FortiGate proponowana przez Fortinet. Staraliśmy się przybliżyć Państwu najnowsze produkty o zmienionej architekturze, które z pewnością znajdą zastosowanie w wielu firmach, niezależnie od tego, w jakiej branży one działają. Jeżeli są Państwo zainteresowani zakupem opisanych w tekście rozwiązań – zachęcamy do zapoznania się z ofertą thomas it. Nasi eksperci z chęcią pomogą Państwu w wyborze zapory sieciowej, a także przeprowadzą przez proces konfiguracji zakupionych rozwiązań. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania związane z tematyką artykułu – zapraszamy do kontaktu!

Kontakt telefoniczny: 32 444 94 30 lub poprzez e-mail: info@thomas-it.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here