Szczytem marzeń wielu z nas są telewizory 4K, gdyż dzięki wysokiej rozdzielczości gwarantują doskonały obraz, świetne odwzorowanie barw i szczegółów. 4K oznacza cztery tysiące pikseli, jakie dane sprzęt może wyświetlić czy obsłużyć. Poniżej doradzamy kilka modeli, w tym m.in. telewizor 55 cali, 49 cali, a także model z zakrzywionym ekranem 4K.

Największą zaletą telewizorów 4K jest większa rozdzielczość, która sprawia, że obraz jest wyraźniejszy i ostrzejszy. Zakup 4K będzie odpowiednim wyborem, gdy często korzystamy m.in. z Netflixa i innych platform. Polecamy zwłaszcza model wyposażony w zakrzywiony ekran 4K, a uzyskamy niemal kinowe wrażenia. Poniżej prezentujemy cztery wybrane modele 4K, które warto wziąć pod uwagę.

Samsung UE49KS9000 – ok. 4000 zł

Naturalne barwy i świetne odwzorowanie detali to ważne zalety tego 49-calowego modelu. Panel Quantum Dot odpowiada zaś za szeroką gamę kolorów. Trzeba też wspomnieć, że posiada on zakrzywiony ekran 4K, co oznacza, że z każdego miejsca można delektować się ulubionym filmem.

Oznacza to koniec wojen o centralne miejsce na kanapie, aby być na wprost ekranu. Teraz każde miejsce jest idealne do oglądania filmu. Zakrzywiony ekran 4K Samsung Curved sprawia, że widzowie czują się tak, jakby uczestniczyli w akcji!

Panasonic 55″ LED TX-55DS500E – ok. 3100 zł

Wybierając telewizor, pamiętajmy, że liczą się też inne parametry, a także design oraz rozmiar ekranu. Wyjątkowo stylowym modelem jest telewizor 55 cali produkcji Panasonica. Na wysokiej jakości obraz wpływa dwa razy większa rozdzielczość niż w telewizorach HD.

Wśród jego zalet jest też m.in. spersonalizowany my Home Screen, czyli dostęp do wybranych treści. Można skonfigurować ekran zgodnie ze swymi zainteresowaniami, a także korzystać z wielu aplikacji internetowych. Panasonic oferuje bardzo dobrą jakość w stosunku do swojej ceny.

Sony KD-49XE8077 – ok. 3000 zł

Oglądając telewizory 4K, zwróciliśmy uwagę także na ten 49-calowy model. Przemówił do nas lepszymi barwami i realistycznym obrazem uzyskanym dzięki technologii 4K HDR. Godny uwagi jest także wyświetlacz TRILUMINOS™ Display, który odtwarza każdy szczegół bardzo realistycznie. Sony świetnie też rozwinęło platformę Android TV do obsługi filmów, seriali, połączeń, a także gier.

Philips 55PUS6482 4K UHD – ok. 3300 zł

Kolejna propozycja to także telewizor 55 cali, gdyż jest to jeden z najpopularniejszych rozmiarów ekranu. Poza dobrym obrazem oferuje m.in. lubiany system Android, funkcje sieciowe W-Fi, a także Smart TV. Producent wykorzystał różne technologie, np. Ambilight, która optycznie poszerza ekran. Dzięki temu widzowie poczują się jakby trafili w sam środek akcji!

Wybierając jeden z modeli, weźmy pod uwagę różne parametry, nie tylko rozdzielczość i opcję Smart TV. Telewizor musi być też w odpowiednim rozmiarze, a jego styl powinien pasować do wnętrza naszego mieszkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here