Zarządzanie magazynem odnosi najskuteczniejsze rezultaty, gdy zdamy się na profesjonalny program magazynowy, który pomoże nam skutecznie zarządzać bazą danych towarów wykorzystywanych na bieżąco przez firmę. W małym przedsiębiorstwie pomyłki przy wprowadzaniu danych do systemu magazynowego są dużo mniejsze niż przy gigantycznie rozbudowanych magazynach. Jednak straty finansowe generowane na nawet najmniejszych błędach są wówczas relatywnie mocniej odczuwalne. Dlatego warto zakupić program magazynowy www.lomag.pl pozwalający utrzymać ład i porządek w magazynie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego programu?

Przede wszystkim, sprawdźmy czy program jest funkcjonalny właśnie dla naszej firmy. Przetestujmy demo i dowiedzmy się, czy ma on wystarczającą dla nas liczbę funkcji. Jeśli nie – sprawdźmy możliwość wykupienia odpowiedniego dodatku.

Musimy też brać pod uwagę to, czy dostępne programy magazynowe nie są zbyt „ciężkie” dla naszego oprogramowania. Nie ma potrzeby rozbudowywania systemu informatycznego w małej firmie tylko po to, by zainstalować specjalny system magazynowy, którego większości zaawansowanych funkcji i tak nie będziemy potrzebowali.

Koniecznie sprawdź program, który chcesz zakupić pod kątem awaryjności – dobrym rozwiązaniem będzie przeniesienie programu webowego na własny firmowy serwer, by móc sprawować nad nim ściślejszą kontrolę. Dowiedz się też, jaką pomoc oferuje producent programu w zakresie jego naprawy.

Nie mniej istotną kwestią jest cena takiego programu. W przypadku małego przedsiębiorstwa nie ma konieczności kupowania programów z najwyższej półki o wielu zaawansowanych funkcjach. Należy się również dowiedzieć, jakie są całkowite koszta wdrożenia i utrzymania konkretnego systemu magazynowego. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na temat faktycznych kosztów są opinie dotychczasowych użytkowników publikowane w sieci – warto je przejrzeć przed zakupem programu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here