Chociaż rynek aut używanych cieszy się niesłabnącą popularnością, coraz więcej Polaków decyduje się na zakup fabrycznie nowych pojazdów. Przeszkody nie stanowi brak wystarczających środków – duża część osób korzysta z dostępnych form finansowania.

Osoby, które decydują się na aut prosto z salonu, najczęściej nie mają wystarczających oszczędności pozwalających na sfinansowanie zakupu w całości. Nie jest to jednak problemem, ponieważ banki dość chętnie udzielają kredytów pozwalających na finansowanie samochodu.

Kredyt gotówkowy – szybko, ale czy tanio?

Jedną z opcji umożliwiających nabycie samochodu prosto z salonu jest kredyt gotówkowy. Taka forma finansowania jest korzystna z kilku powodów:

  • część pieniędzy można przeznaczyć na dowolny cel,
  • formalności ograniczane są do niezbędnego minimum.

Nie jest to jednak idealna rozwiązanie, ponieważ:

  • oprocentowanie kredytu gotówkowego jest dość wysokie,
  • krótki okres spłaty może przełożyć się na duże raty.

Należy przy tym wziąć pod uwagę „podwójne formalności” – najpierw w banku w związku z kredytem, potem u dealera przy zakupie pojazdu.

Kredyt samochodowy na atrakcyjnych warunkach?

Standardowy kredyt samochodowy to opcja, dzięki której można zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. Wynika to m.in. z:

  • niższego oprocentowania kredytu samochodowego (w porównaniu z kredytem gotówkowym),
  • możliwości dopełnienia wszystkich formalności bezpośrednio u dealera.

Warto przy tym podkreślić, że tego rodzaju finansowanie samochodu oznacza często dużo niższe raty – nie tylko z uwagi na oprocentowanie, ale również dzięki wydłużonemu okresowi kredytowania.

A może kredyt balonowy?

Kredyt balonowy to sposób na finansowanie samochodu, dzięki któremu raty mogą być niższe nawet o 40%.  Jego istotą jest niski wkład własny, niskie miesięczne raty i wysoka ostatnia rata, tzw. balonowa.

Przykładem takiej opcji finansowania jest m.in. Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku. Wybierając takie rozwiązanie:

  • wkład własny wynosi zaledwie 10% wartości pojazdu,
  • miesięczne raty mogą być niższe o 40% (RRSO 11,48%).

Ponadto po 3-4 latach masz szansę na wymianę samochodu na nowy – bez konieczności angażowania dodatkowych środków. Nabywając auto o wysokiej wartości rezydualnej oraz mając gwarancję odkupu pojazdu od dealera, pieniądze ze sprzedaży wystarczą na pokrycie raty balonowej wieńczącej umowę kredytową oraz wpłatę wkładu własnego niezbędnego przy zawieraniu nowej umowy kredytowej. Efekt? Użytkujesz samochód będący stale na gwarancji producenta, co z kolei przekłada się na stałość miesięcznych kosztów.

Kredyt gotówkowy, standardowy kredyt na pojazd czy kredyt balonowy? Przeanalizuj dostępne formy finansowania samochodu i wybierz opcję dostosowaną do Twoich potrzeb oraz sytuacji materialnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here