Jak zapakować produkty szklane do wysyłki

Szkło to kruchy materiał, którego bezpieczna wysyłka sprawia niemały kłopot w zapakowaniu oraz dostarczeniu jej w nienaruszonym stanie do odbiorcy. Przyczyn uszkodzenia szklanych przedmiotów może być wiele, dlatego firmy kurierskie nie mogą zagwarantować, że nasza przesyłka dotrze cała do adresata. Zabezpieczenie produktów przed wysyłką leży więc po naszej stronie. Jak prawidłowo zapakować produkty szklane do wysyłki? Podpowiadamy!

Wysyłka przedmiotów szklanych – jakie opakowanie?

Paczki w trakcie transportu oraz przenoszenia są narażone na szereg niebezpieczeństw, które mogą prowadzić do zniszczenia ich kruchej zawartości. Podstawą zapewnienia bezpiecznego przewozu przedmiotów szklanych i innych delikatnych produktów jest zastosowanie odpowiedniego opakowania. Najlepszym rozwiązania okazują się w tym przypadku dobrej jakości kartony, które powinny być w doskonałym stanie technicznym i nie mogą posiadać żadnych uszkodzeń mechanicznych. Istotną kwestią podczas wyboru kartonu jest zdecydowanie się na sztywne rozwiązania o odpowiedniej wytrzymałości, a także dopasowanie rozmiaru kartonu do ilości szkła, która będzie się w nim znajdować. Uwzględnienie wszystkich tych czynników pozwoli Ci spokojnie wysłać szklane przedmioty bez narażania ich na niepotrzebne zagrożenia.

Jak zabezpieczyć przedmiot szklany w opakowaniu?

Produkty szklane wysyłane w kartonowych opakowaniach powinny być zabezpieczone w sposób uniemożliwiający ich przemieszczenia się wewnątrz przesyłki. Zabezpieczenie szkła przed przemieszczeniem się w kartonie jest możliwe poprzez zastosowanie wypełniaczy do uzupełnienia wolnych przestrzeni pomiędzy szklanymi przedmiotami. Wypełniacze przyjmują postać skropaku, bibuły czy styropianu – tego typu produktu doskonale unieruchamiają artykuł oraz zapewniają im stabilne ułożenie, a także amortyzują wszelkie wstrząsy występujące podczas jazdy czy przenoszenia paczek.

Kolejną istotną kwestią, którą należy uwzględnić podczas zabezpieczania szklanych produktów na czas ich transportu jest szczelne owinięcie każdego pojedynczego szklanego przedmiot przed włożeniem go do kartonowanego pudełka. W tym celu, najlepiej sprawdza się folia bąbelkowa, którą należy dokładnie owinąć wszystkie drobne elementy przesyłki. Zastosowanie folii bąbelkowej pozwali na stworzenie dodatkowej warstwy ochronnej i amortyzującej, która będzie chronić szklane przedmioty przed uszkodzeniami podczas transportu oraz przenoszenia.

Wszystkie produkty niezbędne do zabezpieczania szklanych przedmiotów na czas transportu, takie jak opakowania, wypełniacze i folia bąbelkowa znajdziesz w ofercie hurtowni e-hurtownia-opakowan.pl. Jest to firma zajmująca dostarczaniem swoim klientom profesjonalnych rozwiązań pozwalających na bezpieczne wysyłanie różnego rodzaju produktów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here