Jak nadać produktom luksusowy charakter? Wystarczy zaprojektować odpowiednio pudełko!

Z kartonowych opakowań korzystają producenci i dystrybutorzy wielu różnych rodzajów produktów. W ozdobne ekologiczne pudełka można zapakować odzież, biżuterię, gadżety elektroniczne, a nawet tekstylia i artykuły spożywcze. Jak nadać produktom luksusowy charakter poprzez opakowanie?

Kartonowe opakowania – sposób na to, by zabezpieczyć towar oraz zaprezentować go w eleganckiej oprawie

Kartonowe pudełka produktowe mają ogromny potencjał, z którego coraz częściej korzystają także producenci dóbr luksusowych. Opakowania te chronią produkt przed uszkodzeniem w trakcie transportu, ich ogromną zaletą jest także to, że można je praktycznie dowolnie personalizować. Idea sprzedawania produktów w pudełkach, które powstały na drodze recyklingu stanowi świetną reklamę dla firmy. Jeśli dodatkowo wyglądają one bardzo estetycznie, mogą przyczynić się do zwiększonej sprzedaży danego produktu!

Jak nadać produktom luksusowy charakter?

Ekologiczne pudełka można wykonać z białego lub brązowego papieru w stylu Kraft. Idealnym wykończeniem będzie dla nich jednokolorowy nadruk w postaci firmowego logotypu. Na powierzchnię pudełka można nanieść także hasła reklamowe i dowolne ilustracje. Aby nadać pudełku luksusowy charakter, można je wykończyć ozdobną folią, polakierować lub zamknąć wstążką.

Z takich pudełek korzysta wielu producentów dóbr luksusowych, np. Pandora. Wyjątkowa biżuteria marki Pandora jest pakowana w eleganckie pudełka z przegródkami. Wewnątrz możemy nierzadko znaleźć elegancką poduszkę eksponującą produkt. Pudełka wyróżnia także naniesiony złotą czcionką logotyp firmy. Tak zapakowany produkt nadaje się idealnie na prezent, zarówno dla osoby prywatnej, jak i dla klienta biznesowego!

Inna z ciekawych technik, których używa się, by nadać pudełku luksusowy wygląd, to tzw. Hot Stamping. To nowoczesna technika druku, polegająca na użyciu folii hot-stampingowej i specjalnych matryc, która ma na celu uszlachetnić wizytówki, opakowania produktowe i różne inne powierzchnie reklamowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o technice Hot Stamping, warto odwiedzić blog allcompanycorp.com i sprawdzić wpis: Hot Stamping – metoda na oryginalne i niestandardowe opakowanie. Inspiracji związanych z marketingiem opakowań możesz szukać także tutaj: https:// packhelp.es. Warto być na bieżąco z trendami, które obowiązują w e-commerce i nie tylko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here