Jak inwestować w akcje z całego świata

Inwestowanie na giełdzie to jeden z ciekawszych sposobów na osiągnięcie wolności finansowej i tak istotnej dla każdego z nas niezależności w obszarze podejmowania decyzji. Początkujący inwestor, interesujący się akcjami kiedyś musiał zadowolić się jedynie rodzimą Giełdą Papierów Wartościowych. Dzisiaj jednak perspektywy są znacznie większe, a my możemy inwestować w instrumenty z całego świata.

W jaki sposób możemy inwestować w akcje zagraniczne?

Czy to nie wspaniałe, że każdy z nas, bez względu na wiek, doświadczenie zawodowe, wykształcenie i motywacje może bez wychodzenia z domu zainwestować swoje oszczędności w dowolny walor inwestycyjny dostępny na rynku?

W przeszłości jedynie spółki notowane na warszawskiej giełdzie papierów wartościowych były w zasięgu naszych rąk, a i w takim scenariuszu zlecenie zakupu papierów wiązało się z szeregiem formalności niezbędnych do wykonania. Dzisiaj na szczęście procedura jest o wiele łatwiejsza, a my możemy nawet z kapitałem w wysokości kilkuset złotych rozpocząć przygodę z rynkami amerykańskimi, europejskim, australijskimi czy azjatyckimi. To wszystko za pośrednictwem brokera i udostępnionej przez niego platformy inwestycyjnej online. Każdy broker oferuje ogromny zasób inwestycji, nieograniczających się jedynie do akcji spółek, ale także kryptowalut, instrumentów ETF, kontraktów futures, par walutowych czy surowców. Czego chcieć więcej? Kliknij tutaj, by zobaczyć, w jakie akcje możemy inwestować. 

Co jest nam potrzebne do rozpoczęcia inwestycji?

Czy rozpoczęcie inwestycji jest trudne i skomplikowane? W żadnym wypadk, jednak na samym początku będziemy musieli rozpocząć pracę nad otwarciem rachunku inwestycyjnego u brokera. Dzisiaj wiąże się to ze znacznie mniejszą liczbą formalności. Oczywiście niezbędne jest podanie danych osobowych, a także tych, które pozwolą zweryfikować naszą tożsamość.

Jeśli zależy nam na pełnej funkcjonalności naszego konta, weryfikacja dokumentu tożsamości będzie konieczna. Zaraz po jej wykonaniu będziemy mogli zainstalować nowoczesną platformę inwestycyjną i zapoznać się z pełną jej funkcjonalnością. 

Edukacja to klucz do sukcesu 

Jesteśmy już zalogowani na platformie, wpłaciliśmy pierwszy depozyt i wprost nie umiemy się doczekać, by zacząć pierwszą inwestycję? To jeszcze nie czas. Bardzo istotne jest, by na poważnie zająć się swoją edukacją giełdową, uwzględniając tajniki analizy technicznej, fundamentalnej oraz psychologii inwestowania. To absolutna podstawa, bez której nie możemy myśleć o zyskownych transakcjach. 

Gdy jednak uda nam się zrealizować podstawy, możemy powoli zaczynać przygotowania do pierwszej transakcji. Najlepiej jednak spróbować swoich sił na rachunku demonstracyjnym, który ułatwi nam pierwsze dni z platformą i zapewni bezpieczne lądowanie w sytuacji, gdy podejmiemy pierwsze błędne decyzje inwestycyjne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here