Każdy, kto przynajmniej interesował się zakładaniem sklepu internetowego, zdaje sobie sprawę, że jego oprogramowanie jest niezwykle ważne. Tworzy ono pewną podstawę do jego funkcjonowania. Co więcej, wybór oprogramowania jest tym ważniejszy, że prawdopodobnie nie będziemy mogli go zmienić w ciągu kilku lat od założenia sklepu. Rynek obfituje w mnóstwo możliwości, zarówno platformy płatne, jak i darmowe. Oczywiście, żeby wybrać mądrze, musisz nie tylko dokładnie przeczytać opisy oprogramowań, ale również poczytać opinie, popytać ich użytkowników. Żeby ci jednak odrobinę pomóc, poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych i jednocześnie najlepszych systemów. Żeby ułatwić ci wybór, podzieliliśmy je na darmowe oraz te, za których użytkowanie musisz płacić.

Systemy darmowe.
Czyli tak zwane gotowce. Są znakomite dla początkujących, ponieważ nie tylko nie wymagają żadnych opłat, ale są również niezwykle łatwe w użytkowaniu. Żeby zacząć je stosować, wystarczy pobrać i zainstalować na własnym serwerze.

1. PrestaShop
Jest to jedno z najpopularniejszych oprogramowań, najczęściej wybierane przez początkujących. Nic dziwnego, w końcu jego obsługa jest niezwykle łatwa. Co więcej, PrestaShop bardzo łatwo rozszerzyć i rozbudować, ponieważ moduły nie ingerują w kod.

2. Magento
Również jest to bardzo popularny system, jednak nie taki łatwy, jak wcześniej wspomniany PrestaShop. Cechuje się większym zaawansowaniem, więc jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie sklepów internetowych, lepiej zacznij od PrestaShop. Jednak Magento jest bardziej rozbudowany i daje większe możliwości.

Systemy płatne.
Żeby z nich korzystać, musisz uiścić opłatę. W zależności od sklepu wnosi się ją jednorazowo, raz miesięcznie lub rocznie. Jeśli chodzi o te systemy, polecamy jeden, zdecydowanie najlepszy:

Shoper
Jest to niezwykle dobrze rozbudowane oprogramowanie. Co wyróżnia je na tle innych to fakt, że posiada ponad dwieście pięćdziesiąt wbudowanych funkcji. Shoper bije pozostałe systemy na głowę.

Powyższe zestawienie oprogramowań powinno ci znacząco pomóc w jego wyborze. Zatem, do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here