konsolidacja chwilówek

Jednym z pierwszych narzędzi do zarządzania długiem, które większość ludzi bada, jest pożyczka konsolidacyjna. Innym rozwiązaniem zadłużenia, będącym rodzajem konsolidacji zadłużenia, jest program doradztwa kredytowego, często nazywany planem zarządzania długiem. Chociaż obie opcje mogą łączyć wszystkie Twoje długi, są to dwie bardzo różne opcje i mogą nie być najlepszym rozwiązaniem zadłużenia w każdej sytuacji.

Co to jest konsolidacja zadłużenia z tytułu chwilówek i innych kredytów?

Konsolidacja zadłużenia to szerokie pojęcie, które zasadniczo oznacza, że wiele długów zostanie połączonych w jeden nowy dług, pożyczkę lub ugodę. Tradycyjne pożyczki konsolidacyjne zaciągane są za pośrednictwem banku lub innej instytucji finansowej. Ponieważ bank pożycza Ci pieniądze, zwykle będzie wymagał od Ciebie zabezpieczenia aktywów i będziesz musiał mieć dobrą zdolność kredytową, aby się zakwalifikować.

Pamiętaj, aby zrozumieć warunki spłaty pożyczki – stopy procentowe mogą się różnić, a jeśli wpłynęło to na Twoją historię kredytową, możesz nie kwalifikować się do „najlepszych stawek”, jakie teoretycznie zapewnia konsolidacja chwilówek. Dowiedz się więcej o opcjach konsolidacji zadłużenia w z pomocą pośredników w tej branży.

Co to jest doradztwo kredytowe?

Zamiast konsolidować swoje długi w nową pożyczkę, doradztwo kredytowe służy do konsolidacji długów w program ugodowy, a doradca kredytowy ułatwia plan spłaty długów w całości, chociaż może wystąpić przerwa w naliczaniu odsetek od banków finansujących doradcę kredytowego. Programy doradztwa kredytowego są oferowane przez doradców kredytowych, niektóre są nastawione na zysk, a inne są non-profit. Wszyscy doradcy kredytowi pobierają opłaty za swoje usługi, nawet jeśli ich organizacja jest organizacją non-profit.

Jakie długi mogę skonsolidować?

Zarówno kredyty konsolidacyjne banków, jak i plany doradztwa kredytowego mogą być wykorzystane do spłaty ogólnego zadłużenia konsumenckiego. Obejmuje to długi za takie rzeczy jak:

  • karty kredytowe,
  • chwilówki,
  • kredyty w rachunku bieżącym.

Chociaż zarówno pożyczki konsolidacyjne, jak i programy doradztwa kredytowego oznaczają, że będziesz musiał spłacić cały swój dług, kluczową różnicą między nimi są odsetki i opłaty, które są naliczane.

A co z innymi długami?

Jedyną opcją konsolidacji zadłużenia, którą można wykorzystać do radzenia sobie z długami rządowymi, jest wyspecjalizowane narzędzie do spłaty zadłużenia, które może skonsolidować długi konsumenckie, a także dług podatkowy, kredyty studenckie i inne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here