Czy używane wózki widłowe to dobry pomysł?

Używane wózki widłowe mogą okazać się świetnym pomysłem dla firm, które chcą zbudować flotę pojazdów za niewielką kwotę. Używany wózek widłowy to również dobry pomysł, jeśli w Twojej firmie potrzebny jest zaledwie jeden dodatkowy pojazd. Czytaj dalej i dowiedz się, dlaczego warto korzystać z wózków widłowych.

Używane wózki widłowe mogą być dobrym uzupełnieniem obecnej floty pojazdów, wykorzystywanych do magazynowania oraz bliskiego transportu towarów, ale także doskonałym sposobem na zakup pierwszych pojazdów, przeznaczonych do pracy w magazynie. Zanim jednak zdecydujesz się na kupno konkretnego używanego wózka widłowego, lepiej sprawdź, o czym warto pamiętać, by nie dokonać chybionego zakupu.

Kiedy używany wózek jest dobrym pomysłem?

Nie ma co ukrywać, że zakup floty wózków widłowych jest dobrym pomysłem dla firm, które nie chcą przeznaczać dużych środków finansowych na poszerzenie floty pojazdów. Używane wózki widłowe, o ile ich stan techniczny, będzie na to pozwalał, będą stanowiły centralny punkt każdego magazynu, czy centrum dystrybucyjnego.

Używany wózek widłowy będzie dobrym rozwiązaniem, jeśli nie będzie wymagał poświęcania zasobów na jego serwisowanie czy inne prace (np. remontowe). Pamiętaj, że nabywając wózek widłowy z drugiej, a nawet trzeciej ręki, nie masz pojęcia o tym, jak wyglądała jego przeszłość. Niewykluczone, że jego poprzedni właściciele nie dbali o niego należycie i po kilku latach ostrej eksploatacji, stan techniczny takiego pojazdu, będzie pozostawiał wiele do życzenia.

Jak kupić dobry wózek widłowy?

W takich sytuacjach dobrze jest wynająć specjalistę, który zna się na wózkach widłowych i nie jest tylko ich operatorem. Warto wynająć fachowca, który zna się na ich budowie, a także naprawach. Tego rodzaju osoby, bardzo często pracują w firmach zajmujących się serwisowaniem wózków widłowych. Można ich poprosić o pomoc przy zakupie wózka widłowego i razem z nimi stawić się w czasie oględzin upatrzonego pojazdu.

Jeśli z jakiegoś powodu, nie możesz sobie zapewnić obecności fachowca w czasie takich oględzin, zwróć koniecznie uwagę na motogodziny. To parametr pokazujący, ile godzin przepracował w przeszłości konkretny model wózka widłowego. Motogodziny stanowią odpowiednik przebiegu dla samochodu osobowego, który jest mierzony w kilometrach. Zazwyczaj, im więcej motogodzin przepracował konkretny wózek widłowy, tym niższa jest jego cena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here