Cegły do budowy domu

Cegła już od lat jest wykorzystywana do budowy domów. Wiele z nich widzimy w powojennej architekturze i choć wyprzedził ją pustak, ona znów wraca do łask. Składa się na to wiele czynników, o których zaraz ci opowiemy.

Najstarszy materiał świata – cegła

To ona głównie jest stosowana przy wznoszeniu ścian budynków. Do jej produkcji wystarczy użycie wody, gliny i kruszywa, które po wyrobieniu poddaje się obróbce termicznej. Wypalona w 1000 stopni cegła ma różnorodne barwy. Najczęściej występuje biała i czerwona, jednak w wielu sklepach znajdziemy także pochodne tych kolorów. Różnicę tworzy jedynie użyte kruszywo, co nie ma wpływu na ich właściwości.

Właściwości cegieł

Warto tu wspomnieć przede wszystkim o niepalności. Postawiony z cegły dom jest więc bardzo bezpieczny. Ma ona dużą wytrzymałość na ściskanie, dzięki czemu z cegieł klasy 10, 15, czy 20 spokojnie można postawić cały dom od fundamentów po dach, czy też same ściany nośne i działowe. Cegła pełna jest poza tym znakomitym materiałem izolującym ciepło i akustykę. W upalne dni nagrzewa się, by później oddać ciepło do wewnątrz budynku, gdy tylko zaczyna się schładzać. W zimę utrzymują swoje ciepło, nie pozwalając na wychłodzenie wnętrza. Jednocześnie cegła jest odporna na uszkodzenia mechaniczne, cechuje się wysoką nośnością (śmiało możemy wieszać na niej ciężkie meble) oraz odpornością na mikroorganizmy i warunki atmosferyczne. Nie wymaga specjalnego wykańczania. Ściany z cegieł są coraz bardziej popularne. Wystarczy je polakierować, by tworzyły trwały i piękny element dekoracyjny. W mroźniejszych regionach konieczne może być dodatkowe ocieplenie budynku.

Rodzaje cegieł

Choć wyróżnia się cegły pełne, klinkierowe, czy szamotowe to zdecydowanie tylko te pierwsze sprawdzą się przy budowie domu. Co ważniejsze ich cena jest naprawdę niska, bo zaczyna się od około złotówki. W stosunku do jakości jest to naprawdę niewielki koszt. Możesz być pewny, że wykonany z pełnej cegły dom będzie przyjemny w użytkowaniu. Cegłę szamotową także możesz wykorzystać do postawienia komina lub stworzenia pieca szamotowego. Doskonale gromadzi i utrzymuje ciepło, oddając je przez długi czas.

Zakup cegieł

Domy z cegły są coraz chętniej budowane, jednak trwa to nieco dłużej ze względu na wielkość tego surowca. W odróżnieniu od pustaków, czy innych materiałów potrzebny będzie czas i większa ilość materiału. To oznacza, że będziesz potrzebował solidnego sprzedawcy. Jeżeli nie masz w pobliżu porządnego składu budowlanego, to nowoczesna hurtownia budowlana Bricoman.pl po zamówieniu online na https://www.bricoman.pl/materialy-budowlane/cegly-pustaki-beton-komorkowy-zbrojenie/cegly dostarczy dowolną ilość cegły prosto na plac budowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here