Jak bezpiecznie zaciągać kredyty

Kredyty i pożyczki stały się codziennością. Przy zakupie mieszkania, samochodu, większego sprzętu gospodarstwa domowego, korzystamy z pomocy instytucji finansowych. Zaciągnięcie kredytu stało się proste i popularne. Czy na pewno wiemy jak zrobić to bezpiecznie? Jak uchronić się przed nieuczciwymi praktykami kredytodawców?

Skąd czerpać wiedzę o kredytach i pożyczkach?

Nie każdy jest bankowcem czy prawnikiem, by mógł łatwo połapać się w zawiłościach umów kredytowych. Skąd czerpać wiedzę o instytucjach finansowych i samych kredytach. Posiadanie odpowiednich informacji jest niezwykle ważne, szczególnie gdy decydujemy się na skorzystanie z usług pozabankowych.

Największym źródłem zdobywania wiedzy jest internet. Wiele stron jest poświęconych usługom bankowym i produktom finansowym. Chociażby https://www.poza-bankowe.pl/ strona, która szczególnie adresowana jest do pożyczkobiorców. W takich miejscach specjaliści wyjaśniają jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę, jakie dokumenty trzeba zgromadzić i na jaką kwotę możemy liczyć przy naszych dochodach.
Innym sposobem uzyskania informacji są osoby, które już korzystały z takich usług. Warto popytać znajomych kto i na jakich warunkach brał pożyczkę, jakie były zasady spłaty i jak wyglądały formalności.

Jeszcze inna droga do wiedzy to skorzystanie z usług doradcy finansowego. Być może jest to najlepsza forma zdobycia informacji o pożyczkach, niestety nie jest to usługa bezpłatna.

Jak się zabezpieczyć przed kłopotami związanymi z pożyczką?

Niestety nierzadko słyszymy o nieuczciwych zapisach w umowie zawartej na udzielenie pożyczki, zbyt wysokim oprocentowaniu czy umownych karach, o których pożyczkobiorca nie wiedział wcześniej. Przestudiowanie takich stron jak https://www.poza-bankowe.pl/ i posiadanie odpowiedniej wiedzy to jeden z zasadniczych warunków, który może nas ustrzec przed kłopotami.

Ważne, żeby umowa była jak najbardziej przejrzysta i zrozumiała dla nas. Musi zawierać kwotę zaciągniętej pożyczki, zasady spłacania, wysokość rat i termin ostatecznej spłaty. Czy jest możliwość odstąpienia od umowy lub wcześniejszej spłaty? Ponadto powinny być w umowie określone dodatkowe koszty pożyczki jak opłata za rozpatrzenie wniosku i prowizja. Dokładnie przeczytajmy umowę i nie bójmy się pytać. Jeżeli jakiś punkt umowy jest dla nas niezrozumiały lub nie do końca jasny, poprośmy o dodatkowe wyjaśnienia.
Najważniejszym czynnikiem przy zaciąganiu pożyczki jest nasz zdrowy rozsądek. Rozpatrzenie wszystkich za i przeciw. Zaciągnięcie zobowiązań na możliwie najniższą kwotę, rozłożoną na raty, które będzie nam łatwo spłacać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here