Pieczątki dla Twojej firmy w 5 minut

0

Jeżeli prowadzisz własną firmę, potrzebujesz pieczątek. O ile Twój biznes to mała działalność, a zestaw niezbędnych stempli nie zmienia się przez kilka lat lub więcej – najbardziej opłaca Ci się wyrobić pieczątki u dobrego specjalisty. Jeżeli jednak każdego miesiąca potrzebujesz nowych stempli, na przykład dla nowych doradców klienta, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, produkując stemple samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.

Elementy skutecznej identyfikacji wizualnej

0

O co zadbać należy prowadząc własną działalność gospodarczą? Każdy zapytany zapewne odpowie od razu, że kluczem do sukcesu jest zgrana, profesjonalna i pełna entuzjazmu kadra zdeterminowana, aby zaznaczyć swoją pozycję na rynku. Jest to prawda…to jednak nie wszystko. Ktoś inny powiedzieć może, że nie da się prowadzić przedsiębiorstwa bez właściwie usytuowanego i otwartego na klientów biura.

Przestrzeń dla freelancera – gdzie najlepiej pracować

0

Mimo nie tak dawnych prognoz, że nie wygra ze stabilnym etatem, freelancing to coraz popularniejsza forma zarabiania na życie. Tzw. wolnych strzelców jest na rynku pracy coraz więcej. Decydują się oni na wykonywanie dla zleceniodawców określonych zadań nie wiążąc się z nim umową o pracę. Taki sposób funkcjonowania na rynku ma zarówno wady, jak i zalety. Jednym z największych plusów jest dobrowolny wybór godzin i miejsca pracy. Freelancer sam decyduje w jakich godzinach chce realizować zadanie i w jakim otoczeniu. Może pracować w swoim domu, wynajętym biurze czy też w jakimkolwiek innym miejscu, które będzie dla niego dogodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając program magazynowy dla małej firmy

0

Zarządzanie magazynem odnosi najskuteczniejsze rezultaty, gdy zdamy się na profesjonalny program magazynowy, który pomoże nam skutecznie zarządzać bazą danych towarów wykorzystywanych na bieżąco przez firmę. W małym przedsiębiorstwie pomyłki przy wprowadzaniu danych do systemu magazynowego są dużo mniejsze niż przy gigantycznie rozbudowanych magazynach. Jednak straty finansowe generowane na nawet najmniejszych błędach są wówczas relatywnie mocniej odczuwalne. Dlatego warto zakupić program magazynowy www.lomag.pl pozwalający utrzymać ład i porządek w magazynie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego programu?

Przede wszystkim, sprawdźmy czy program jest funkcjonalny właśnie dla naszej firmy. Przetestujmy demo i dowiedzmy się, czy ma on wystarczającą dla nas liczbę funkcji. Jeśli nie – sprawdźmy możliwość wykupienia odpowiedniego dodatku.

Musimy też brać pod uwagę to, czy dostępne programy magazynowe nie są zbyt „ciężkie” dla naszego oprogramowania. Nie ma potrzeby rozbudowywania systemu informatycznego w małej firmie tylko po to, by zainstalować specjalny system magazynowy, którego większości zaawansowanych funkcji i tak nie będziemy potrzebowali.

Koniecznie sprawdź program, który chcesz zakupić pod kątem awaryjności – dobrym rozwiązaniem będzie przeniesienie programu webowego na własny firmowy serwer, by móc sprawować nad nim ściślejszą kontrolę. Dowiedz się też, jaką pomoc oferuje producent programu w zakresie jego naprawy.

Nie mniej istotną kwestią jest cena takiego programu. W przypadku małego przedsiębiorstwa nie ma konieczności kupowania programów z najwyższej półki o wielu zaawansowanych funkcjach. Należy się również dowiedzieć, jakie są całkowite koszta wdrożenia i utrzymania konkretnego systemu magazynowego. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na temat faktycznych kosztów są opinie dotychczasowych użytkowników publikowane w sieci – warto je przejrzeć przed zakupem programu!

Planowanie dla początkujących

0

To niezwykłe, że osobom, które nigdy planowania nie próbowały – wydaje się to ograniczaniem samego siebie. Z drugiej strony – ci, którzy wdrożyli już planowanie, czują się zawiedzeni, kiedy ktoś odbierze im kalendarz.

Hosting na miarę potrzeb – który rodzaj wybrać?

0

Wszystko, co znajduje się w Internecie, znajduje się również na serwerze, obojętnie w jakim miejscu na świecie jest jego fizyczna cześć. Dlaczego tak jest? Ponieważ, aby strona dobrze działała nie wystarczy moc obliczeniowa komputera, a wiadomo przecież, że nasze laptopy nie są włączone przez cały czas. Strona ma być natomiast zawsze gotowa do wyświetlenia, czy to w święta, czy w środku nocy. Hosting jest nam więc potrzebny, aby centra danych, którym powierzamy to zadanie, mogły wykonać tę część pracy za nas poprzez utrzymanie serwera, chłodzenie go, zapewnienie bezpieczeństwa oraz czuwanie nad prawidłowym działaniem i ewentualnym serwisem. Pytanie tylko, który hosting będzie najlepszy? Poniższe informacje powinny odpowiedzieć całkiem wyczerpująco na to pytanie.

Aspekty prawne dotyczące kantorów internetowych

0

W ustawodawstwie polskim nie ma definicji kantoru internetowego, dlatego osoby je prowadzące powołują się na przepisy dotyczące kantorów stacjonarnych. Na stronie https://strefawalut.pl/faq/kantory-internetowe może się dowiedzieć, że kantory internetowe (podobnie jak stacjonarne) są działalnością gospodarczą opartą na zezwoleniu NBP. Kantory podlegają bezpośredniemu nadzorowi NBP oraz Ministerstwa Finansów.

Ekologiczne certyfikaty

0

Właściciel biznesu coraz bardziej zwraca uwagę nie tylko na wyniki finansowe, ale też wpływ całej organizacji na środowisko naturalne. Coraz większa świadomość ekologiczna przekłada się na wzrost popularności wdrażania systemów związanych z tą tematyką.

Etapy kontraktu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

0

Warunki kontraktu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na każdym jego etapie powinny być określone w taki sposób, aby zapewnić stronie publicznej maksymalną efektywność realizowanych projektów. Na jakie korzyści może liczyć podmiot publiczny?

Czym kierować się podczas kupna nowego mieszkania

0

Zakup nowego mieszkania jest bardzo trudnym zadaniem i w wielu przypadkach decyzją praktycznie na całe życie. Między innymi dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę, aby w niedalekiej przyszłości po prostu nie żałować swojej decyzji.

Zobacz też