Jak wybrać biuro rachunkowe dla sklepu internetowgo?

0
Księgowość dla sklepu internetowego

Przedsiębiorcy, którzy prowadzą sklepy internetowe, zobowiązani są dokonywać rozliczeń z urzędem skarbowym, a także opłacać składki ZUS. Dodatkowo muszą oni prowadzić księgowość dla sklepu internetowego. Niestety, samodzielne prowadzenie księgowości jest nie tylko trudne, ale również bardzo czasochłonne. Rozwiązaniem jest znalezienie biura rachunkowego, które zrobi to za nas. Jak znaleźć dobre biuro, które zajmie się fachowym prowadzeniem księgowości dla sklepu internetowego?

Nie tylko rachunkowość

Dobre biuro rachunkowe zajmuje się nie tylko księgowością dla sklepu internetowego, ale również pomaga w wyborze odpowiedniej formy prawnej oraz sposobu opodatkowania jednostki gospodarczej. W dobrym biurze rachunkowym możemy więc liczyć na profesjonalną poradę, dzięki której o wiele łatwiej będzie nam zacząć swoją przygodę w świecie biznesu. Co więcej, księgowi powinni na bieżąco kontrolować limity wartości sprzedaży, tak aby w odpowiednim momencie zarejestrować sklep internetowy za granicą, na potrzeby podatku VAT. Dotyczy to podmiotów, które prowadzą sprzedaż także na rzecz klientów spoza Polski. Księgowość dla sklepu internetowego związana jest również z obowiązkiem składania deklaracji podatkowych oraz ZUS, co powinno oferować dobre biuro rachunkowe, z którego usług warto skorzystać.

Odpowiedni program do pracy

Każdy, kto prowadzi sklep internetowy, powinien wybrać dobry program do jego obsługi. Mowa tutaj głównie o programie, dzięki któremu możliwe będzie wystawianie faktur klientom lub prowadzenie gospodarki magazynowej. Bardzo często te systemy połączone są z systemami księgowymi, co znacznie przyspiesza pracę, a także pomaga uniknąć niedomówień. Każda biuro rachunkowe, które prowadzi księgowość dla sklepu internetowego, powinno pomóc w wyborze odpowiedniego programu. Niektóre biura udostępniają także klientom własne systemy. Warto pamiętać, że odpowiedni program do obsługi „zaplecza” sklepu znacznie ułatwia nam pracę i dopełnianie formalności, które narastają wraz z rozwojem działalności gospodarczej.

Współpraca zdalna

Przedsiębiorcy powinni wybierać biura rachunkowe, które oferują księgowość dla sklepu internetowego online. Dzięki temu niezbędne dokumenty księgowi mogą pobrać za pomocą specjalistycznej platformy. Odbiór paczek z dokumentacją powinien zaś następować za pośrednictwem firmy kurierskiej. Dla osób, które prowadzą biznes w internecie, możliwość całkowicie zdalnego rozliczania firmy jest bardzo istotna. Mogą dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo czasu, który poświęcą na rozwijanie swojego sklepu internetowego.

Flipping – na czym polega polowanie na okazje na rynku nieruchomości?

0
Flipping

Boom na inwestowanie w rynek nieruchomości nie słabnie, a wręcz coraz więcej osób jest zainteresowanych taką formą powiększania majątku. Jednym z dość interesujących zjawisk w branży nieruchomości jest flipping. W dużym skrócie można powiedzieć, że jest to polowanie na okazje i czerpanie z tego konkretnych zysków. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o działalności flipperów.

Inwestycja nastawiona na sprzedaż

W przypadku flippingu od samego początku poszukiwań głównym celem jest sprzedaż nieruchomości. Osoby polujące na okazje na rynku mieszkań lub domów nie są zainteresowane najmem, nie zajmują się również pośrednictwem. Inwestowanie w nieruchomości w ich przypadku oznacza zakup np. mieszkania, podniesienie jego atrakcyjności, a następnie sprzedaż. Jest to zatem po prostu działalność związana z obrotem nieruchomościami.

Flipperem może zostać właściwie każdy. Wbrew pozorom taka forma inwestowania jest obecna na rynku nieruchomości od bardzo dawna. Do rozpoczęcia przygody z zarabianiem na sprzedaży nie potrzeba dużo wiedzy, choć kilka szkoleń branżowych na pewno nie zaszkodzi. We flippingu ważne jest również to, że sprzedaż następuje stosunkowo szybko, co oznacza również krótki czas oczekiwania na zyski.

Szukanie ofert z atrakcyjnymi cenami

Znalezienie odpowiedniej nieruchomości może zająć całkiem sporo czasu, zwłaszcza jeśli jest się osobą początkującą z niewielkim doświadczeniem. Flipperzy uważnie obserwują rynek nieruchomości i panujące na nim trendy. W ten sposób mogą dowiedzieć się, na jakie domy czy też mieszkania jest zapotrzebowanie w danej chwili. Następnie wyszukują spełniające określone kryteria nieruchomości, które są wystawione na sprzedaż w dobrej cenie.

Bardzo ważna jest w tym przypadku lokalizacja. Doświadczony flipper stara się znaleźć domy i mieszkania w atrakcyjnych częściach miasta, które już cieszą się sporym zainteresowaniem lub ze względu na różnego rodzaju inwestycje w infrastrukturę mogą wkrótce być prawdziwym hitem sprzedażowym. Łowca okazji szuka nieruchomości tanich i przecenionych, które mają szansę przynieść największe zyski.

Zwiększanie potencjału nieruchomości

We flippingu cena nieruchomości często jest najważniejszą kwestią. Im tańsze będzie mieszkanie, tym więcej można na nim zarobić po przeprowadzeniu remontu. Dlatego właśnie flipperzy zazwyczaj kupują dość zaniedbane nieruchomości, które można przy możliwie jak najniższych kosztach przemienić w atrakcyjne lokum. Bardzo cenną wiedzę na temat remontów można nabyć podczas specjalistycznych warsztatów organizacji Albrecht International.

Łowcy okazji z doświadczeniem ze względu na możliwość zapewnienia stałego dostępu do zleceń mogą wynegocjować atrakcyjne stawki z ekipą remontową. W ten sposób mogą zarobić znacznie więcej na sprzedaży mieszkania lub domu niż przeciętna właściciel nieruchomości, który w niej po prostu mieszka. Warto również wiedzieć, że ryzyko inwestycji jest niskie, a potencjalny zwrot ze stworzenia luksusowego mieszkania z niemal ruiny może być naprawdę spory.

Automatyzacja produkcji dzięki maszynom do pakowania

0
maszyna do pakowania cena

Sprawna realizacja zlecanych zadań w dużej mierze zależy od specyfiki i wydajności wykorzystywanych urządzeń. Nie inaczej jest w przypadku przedsiębiorstw produkcyjnych, które stale muszą dostarczać na rynek towary do sprzedaży. W jakie więc sposób przyspieszyć cały proces, by możliwe stało się uzyskanie lepszych zysków?

Odpowiedzią na tak postawione pytanie jest automatyzacja, a mówiąc dokładniej, sprzęty, które większość kluczowych zadań wykonują bez udziału człowieka lub przynajmniej z jego poważnym ograniczeniem. Właściwy dobór tego typu urządzeń dla wielu firm może okazać się kluczowy – zwłaszcza w kontekście jakże potrzebnego rozwoju technicznego.

Systemy automatyczne dla produkcji

Jak można się domyślić, rynek pod względem dostępnych urządzeń jest bardzo rozbudowany. Sztuka polega więc na tym, aby znaleźć rozwiązania najlepiej pasujące do specyfiki funkcjonowania firmy, a także potrzeb jej pracowników.

Analizując szeroko rozumianą produkcję, łatwo można dostrzec, jak sporym obciążeniem dla firm jest jej ostatni etap, związany z przygotowywaniem kartonów i pakowaniem produktów. Proces ten można jednak znacznie skrócić, decydując się na odpowiednio dobrane sprzęty. Prawdziwym wybawieniem może okazać się zaklejarka do kartonów, która pracuje w trybie automatycznym

Oznacza to, że nie wymaga ona stałej kontroli i obsługi pracowników. Wystarczy wskazać konkretne parametry, a resztą zajmie się maszyna. Wszystko to pozwala na znaczną optymalizację procesu produkcyjnego, jak również skrócenie czasu dostarczania produktów do klientów końcowych.

Zakup tego sprzętu wydaje się korzystny także ze względu na fakt, iż występuje on na rynku w wielu wersjach, które łatwo można dopasować do specyfiki pracy oraz konkretnych potrzeb i wymagań. Firmy zakupić mogą między innymi zaklejarki z zamykaniem klap górnych czy system składający się nie tylko z zaklejarki, ale też składarki kartonów.

Do tego wszystkiego dochodzą istotne parametry techniczne oraz funkcje dodatkowe, jakie obsługuje maszyna do pakowania. Cena tego typu sprzętów jest mocno uzależniona od sposobu ich wykonania. Przed zakupem warto więc skonsultować się ze specjalistami, który pomogą w podjęciu optymalnego wyboru. Oczywiście w oparciu o informacje na temat konkretnych zastosowań i specyfiki pracy zakładu.

Gdzie szukać takich porad? Bezpośrednio u producentów sprzętu. Analiza kluczowych informacji sprawi, że dokonanie ostatecznego wyboru okaże się znacznie łatwiejsze.

Przejdź szkolenie marketingowe i uzyskaj certyfikat DIMAQ

0
DIMAQ

Nie da się ukryć, że marketing internetowy to niezwykle szeroka, zróżnicowana dziedzina, która cały czas się rozwija. Specjaliści w niej pracujący także powinni bez przerwy poszerzać swoją wiedzę i zdobywać nowe umiejętności. Pozwolą na to odpowiednie szkolenia, po skończeniu których uzyskać można certyfikat IT.

Jest on niezwykle ważny, ponieważ stanowi potwierdzenie kompetencji, co oczywiście okaże się niezwykle pomocne na rynku pracy. Dobrym przykładem kursów cenionych na rynku są te należące do programu Digital Marketing Professional, które poruszają mnóstwo zagadnień istotnych z punktu widzenia pracy na wielu stanowiskach. Jakich na przykład? Wymienić należy chociażby specjalistów SEO i SEM, copywriterów czy też liderów działów marketingu.

Czego dotyczy szkolenie Digital Marketing Professional?

Jak już wspominaliśmy, program tego typu kursów jest zazwyczaj bardzo szeroki. Dzięki temu pozwala uzyskać kompleksową wiedzę z dziedziny Digital Marketingu. Spośród tematów poruszanych w czasie zajęć wymienić należy między innymi:

  • SEO,
  • SEM,
  • podstawy i trendy marketingu internetowego, wraz z planowaniem działań,
  • reklamy – display, wideo i programmatic,
  • content marketing.

Do tego wszystkiego dochodzą zagadnienia dotyczące mediów społecznościowych, jak również kwestie prawne. Mówiąc krótko – tego typu szkolenia pozwalają w sposób pełny zaznajomić się z omawianą dziedziną.

Dlaczego warto zdecydować się na kurs?

Powodów jest co najmniej kilka. Jednym z nich jest możliwość uzyskania certyfikatu DIMAQ, który może wzbogacić CV specjalisty od marketingu internetowego. Z tego właśnie powodu szkolenia kierowane są do osób chcących zdobyć nowe stanowisko lub lepiej płatną pracę. Skorzystać z nim mogą także zainteresowani rozpoczęciem kariery w tej dziedzinie.

Przejście przez cały program zajęć może stanowić ponadto okazję do odświeżenia znanej już wiedzy lub zdobycia zupełnie nowych informacji, które okażą się przydatne w codziennej pracy. Digital Marketing cały czas się rozwija, dlatego warto robić wszystko, aby nie wypaść z obiegu.

Na koniec należy jeszcze wspomnieć o tym, że tego typu szkolenia bardzo często są realizowane online, w tak zwanej wirtualnej klasie. Dzięki temu każdy uczestnik kursu może brać w nim udział w dowolnie wybranym miejscu. Potrzebne jest wyłącznie urządzenie z dostępem do internetu. Jeśli odbywa się to wszystko z udziałem doświadczonych specjalistów, stanowi idealną okazję do poszerzania własnej wiedzy.

Czym jest Forex?

0
Czym jest Forex

Forex (FX) znany również jako rynek walutowy jest największym i najbardziej płynnym rynkiem finansowym na świecie, na którym kupuje się i sprzedaje waluty.

Kurier czy paczkomat – co wybrać?

0
Kurier czy paczkomat

Sprzedałeś coś przez internet? A może chcesz wysłać paczkę do znajomego? Zatem czas na znalezienie przewoźnika, który dostarczy Twoją przesyłkę pod wskazany adres. Do wyboru masz nadanie paczki kurierem lub paczkomatem. Na jaką formę wysyłki postawić? Na co zwrócić uwagę przy wyborze przewoźnika?

Jakie są różnice?

Wysyłka kurierem należy do tradycyjnych form nadawania paczek. Klient zamawia kuriera do domu lub nadaje przesyłkę w wybranym punkcie, a kurier dostarcza ją pod wskazany adres. Na rynku funkcjonuje wiele firm kurierskich, które dostarczają paczki w taki sposób (np. FedEx, DHL czy DPD). Nadawca może porównać oferty poszczególnych przewoźników i wybrać tę, która odpowiada mu najbardziej.

Paczkomaty InPost to system skrytek pocztowych umiejscowionych w popularnych lokalizacjach w wielu polskich miastach. Za pomocą paczkomatów można zarówno nadawać, jak i odbierać przesyłki. Aby wysłać paczkę, należy umieścić ją w wybranej skrytce. Następnie odbiera ją kurier i dostarcza do wskazanego przez nadawcę lub odbiorcę paczkomatu. Odbiorca zostaje powiadomiony poprzez wiadomość SMS o tym, że paczka została umieszczona w paczkomacie. Dostaje również specjalny, indywidualnie wygenerowany kod dostępu, który pozwala mu odebrać paczkę ze skrytki.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwszą ważną kwestią jest forma odbioru. Tradycyjne firmy kurierskie dostarczają paczki prosto do rąk odbiorców. Odbiorcy nie muszą wychodzić z domu, co jest dużą oszczędnością czasu. Minusem zaś jest konieczność przebywania pod wskazanym adresem o wyznaczonych godzinach. Aby zabezpieczyć się na taką ewentualność, przed nadaniem paczki warto sprawdzić, czy wybrany przewoźnik oferuje możliwość przekierowania paczki pod inny adres.

Z paczkomatu przesyłkę można odebrać o każdej porze dnia i nocy, co jest dużym plusem. Problemem może być jednak dostępność paczkomatów. Skrytki znajdują się w każdym większym mieście w Polsce – zwykle przy dużych supermarketach, na osiedlach, na stacjach benzynowych czy na parkingach. Niestety osoby mieszkające w małych miasteczkach lub na wsi mogą mieć problem z dostępem do paczkomatów. Jeśli odbiorca mieszka w dalekiej odległości od najbliższego paczkomatu, lepiej wybrać firmę kurierską, która dostarczy paczkę do jego domu.

Skrytki w paczkomatach mają ograniczone wymiary, co nie pozwala na nadawanie bardzo dużych paczek lub tych o niestandardowych kształtach. Przykładem może być wysyłka półpalety lub palety. W takim wypadku warto postawić na tradycyjną firmę kurierską.

Porównaj oferty na stronie brokera

Broker usług kurierskich EPAKA umożliwia sprawne nadawanie paczek bez wychodzenia z domu. Firma współpracuje z wieloma popularnymi przewoźnikami – zarówno z tradycyjnymi firmami kurierskimi, jak i z paczkomatem.

Za pośrednictwem brokera nadasz paczkę w kilka minut. Wystarczy, że wybierzesz rodzaj, wagę i wymiary przesyłki oraz firmę kurierską. Gotową przesyłkę odbierze kurier i dostarczy pod wskazany adres. Nadaną paczkę możesz śledzić na stronie brokera. 

Zarówno wysyłka paczkomatem, jak i za pośrednictwem tradycyjnej firmy kurierskiej ma swoje plusy i minusy. Nie ma lepszej i gorszej opcji. Wszystko zależy od rodzaju przesyłki i indywidualnych preferencji klienta. Przed nadaniem paczki dokładnie sprawdź oferty przewoźników i wybierz tę, która odpowiada Ci najbardziej.

Domena jak wybrać

0
Domena

Każda osoba chcąca zaistnieć w sieci, prędzej czy później musi postawić na adres własnej strony internetowej. Należy dobrać go odpowiednio do celu, jaki chcemy osiągnąć w internetowej przestrzeni oraz zwrócić uwagę na kilka niuansów podczas doboru odpowiedniej dla nas domeny.

Program potrzebny w każdej firmie

0
Program potrzebny w każdej firmie

Prowadzenie dużej firmy, zatrudniającej wielu pracowników jest sporym wyzwaniem, wie o tym każdy właściciel dobrze prosperującej firmy. Odpowiedni pracownicy o specjalistycznych umiejętnościach są podwaliną każdej firmy, ale to programy komputerowe pozwalają sprawnie zarządzać kwestiami firmowymi.

Przyszłościowy kierunek studiów – jaki?

0
przyszłościowy kierunek studiów
Fot. Pexels.com

Wybór studiów wyższych to bardzo ważna decyzja, od której zależy kilka kolejnych lat naszego życia. Dla wielu osób ważne jest, aby wybrać przyszłościowy kierunek studiów, który zapewni im stabilną pracę oraz dobre zarobki. Jakie kierunki są obecnie przyszłościowe?

Przeczytaj też: http://stolicakariery.pl/jaki-kierunek-studiow-bedzie-przyszlosciowy/

Branża IT

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta branża prężnie się rozwija i potrzebni są specjaliści z wielu stanowisk. Stale następuje wzrost miejsc pracy, a także nowych specjalizacji w IT. W związku z tym możemy mieć pewność, że przez najbliższych kilka lat nie zabraknie tam pracy.

Najczęściej poszukiwani są programiści. Jednak poza tym zawodem jest kilka innych, które są bardzo często ogłaszane, są to m.in. administrator sieci komputerowych, specjaliści od cyberbezpieczeństwa, a także osoby powiązane z tymi stanowiskami jak project manager, specjalista od Agile czy Scrum. Ponadto ważnym zawodem jest także specjalista od rekrutacji w branży HR.

Przyszłościowe kierunki związane z medycyną

Medycyna zawsze będzie potrzebna. Ze względu na starzejące się społeczeństwo obecnie najbardziej potrzebni są specjaliści geriatrii. A także wszelkich specjalizacji, które mogą być powiązane z chorobami wieku podeszłego jak kardiolog czy diabetolog.

Jednak to nie wszystkie przyszłościowe kierunki studiów związane z medycyną. Możemy zaliczyć do tego także analityków medycznych, stomatologów, położne, ratownicy medyczni, pielęgniarze i pielęgniarki. Ponadto jest kilka zawodów z pogranicza medycyny i nauk ścisłych jak fizycy medyczni czy inżynierzy medyczni.

Inne kierunki

To nie jedyne przyszłościowe kierunki studiów. Warto zwrócić uwagę na kierunki i zawody, które dopiero powstają, albo nawet jeszcze nie istnieją. Jest to o tyle istotna informacja ponieważ nowe profesje tworzone są ze względu na potrzeby rynku.

Jednak należy uważać na nowe kierunki studiów. Czasami uczelnie tworzą nowe kierunki czy specjalizacje, które nie zawsze odpowiadają na potrzeby rynku. Dlatego zanim zapiszesz się na takie studia warto sprawdzić w jakich sektorach można znaleźć pracę, a także ile obecnie ofert pracy jest. Ponadto warto sprawdzić prognozy dla tego zawodu.

Zobacz też: http://www.asandi.pl/kierunek-studiow-jak-wybrac-odpowiedni/

Jaki smartfon wybrać? – Ranking telefonów

0
ranking telefonów
Fot. Pexels.com

Główni producenci elektroniki wydają nowe modele nawet co roku. Nawet niesprzyjające warunki wywołane zagrożeniem epidemiologicznym nie pokrzyżowały planów twórcom technologii. W zeszłym roku pojawiło się kilka ciekawych propozycji, które warto rozważyć przy zakupie nowego sprzętu. Sprawdź nasz ranking telefonów z 2020 roku, który pomoże w wyborze idealnego smartfona.

Przeczytaj też: http://www.synat.pl/ranking-telefonow-z-2020-roku/

SAMSUNG S20 ULTRA

Ranking telefonów otwiera nowinka od Samsunga. Posiada, aż 128 GB pamięci, co z łatwością pozwala na przechowywanie zdjęć, filmów oraz muzyki. Ponadto jednym z jego największych zalet jest bardzo wydajna bateria, która pozwala na działanie urządzenia nawet do 60 godzin.

Model od Samsunga pozwala także na idealne uchwycenie wyjątkowych chwil. Telefon posiada cztery obiektywy z tyłu i jeden z przodu. Ponadto możliwy jest nawet 30-krotny zoom, co jest wynikiem porównywalny, a nawet lepszym od wielu aparatów cyfrowych dostępnych na rynku. Cena smartfona rozpoczyna się od 4300 zł.

HUAWEI P40 PRO

Huawei przygotował propozycję bardziej przystępną cenowo. Ten model możemy znaleźć już za 3200 zł. Dla wielu ten smartfon jest nawet lepszy od propozycji od Samsunga, a wszystko to za sprawą bardzo pojemnej pamięci telefonu. HUAWEI P40 PRO posiada 256 GB pamięci.

Smartfon posiada łącznie cztery obiektywy. Jeden z przodu i trzy tylne. Maksymalny zoom to 50 Mpx. Producent dużą wagę przywiązał do zdjęć i filmów. Jedna z oferowanych i już wbudowanych funkcji umożliwia kręcenie wideo w zwolnionym tempie. Taki sprzęt wręcz musiał znaleźć się w rankingu telefonów wysokiej jakości.

XIAOMI MI 10T PRO

Ranking telefonów zamyka XIAOMI MI 10T PRO. Jest to najtańsza propozycja na naszej liście. Model dostępny jest już od 2300 zł. Pomimo niższej ceny nie ustępuje jakością droższym propozycjom.

Bateria w Xiaomi jest w stanie wytrzymać tak długo jak w Samsungu. MI 10T PRO sprawdzi się również w przypadku fotografii. Nie tylko posiada trzy obiektywy tylne, ale także ciekawe funkcje. Smartfon ten w łatwy sposób umożliwia uchwycenie neonów, a także w ciekawy sposób przedstawia neonowe szlaki.

Ranking telefonów – który wygrał?

Wszystkie przedstawione modele są pełne zalet. Wiele zależy od tego do czego najczęściej będziemy posługiwać się smartfonem. Cena również powinna być ważna. Pamiętaj, że są to modele zeszłoroczne, co oznacza, że stosunkowo szybko ich cena maleje, zwłaszcza jeśli wyjdzie nowy smartfon od tego producenta.

Zobacz też: http://www.asandi.pl/czy-internetowe-biuro-rachunkowe-rozni-sie-czyms-od-tradycyjnego/

Zobacz też