Czy każdy może sprzątać?

0

Chociaż jeszcze do niedawna zawód sprzątaczki uznawany był za mało ambitny i niestety nie wiązał się on ze zbyt dużym prestiżem i aprobatą społeczeństwa, to dzisiaj wiele się w tym temacie zmieniło. Okazuje się, że profesjonalne firmy sprzątające mają naprawdę spore wymagania wobec kandydatów, którzy starają się o zatrudnienie w jej szeregach. Co więcej, nie każdy wykazuje właściwe kompetencje, by zajmować takie stanowisko. Pod uwagę bierze się w tym przypadku zarówno aspekty fizyczne, ale też osobowość, wiedzę oraz doświadczenie.

Wiadomo na pewno, że sprzątanie nie jest dla każdego. Firma sprzątająca, która przyjmuje zlecenia utrzymywania porządku w biurach, jak i w domach prywatnych, wymaga od swoich pracowników przede wszystkim doskonałej sprawności. Prace tego rodzaju wiążą się przecież z aktywnością fizyczną. Nie da się też ukryć, że pracownik powinien posiadać wiedzę w zakresie technik sprzątania w zależności od wykonywanej czynności. Musi mieć więc nie tylko doświadczenie, ale i znać zastosowanie poszczególnych środków, których używać będzie w ramach wykonywania swoich zawodowych obowiązków.

Pamiętajmy również, że firmy sprzątające przyjmują coraz częściej zlecenia, które wiążą się ze sprzątaniem biur. Odchodzi się już od zatrudniania ekipy sprzątającej na etat. Dla przedsiębiorstw o wiele bardziej opłacalne jest podejmowanie współpracy z profesjonalistami, którzy będą wykonywać jasno wytyczone zlecenia. Musimy wiedzieć, że nie zawsze są one proste. Wpiszcie w wyszukiwarkę hasło typu „sprzątanie biur warszawa”, a przekonacie się, że mycie toalet, ścieranie kurzu czy nawet pranie biurowej wykładziny to niejedyne zadania, jakie zleca się fachowcom. Niektóre prace mogą być realizowane jedynie przez profesjonalistów, którzy posiadają ku temu odpowiednie uprawnienia. Mowa tu między innymi o myciu okien na wysokościach. Nie każdy może się takich obowiązków podejmować. To wyzwanie dla specjalistycznie wyszkolonych pracowników.

Jak widać, sprzątanie wcale nie jest takie proste. Utrzymanie porządku w biurach znacznie różni się od działań, jakie podejmujemy w naszych prywatnych domach. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w firmie sprzątającej wiedz, że przed Tobą nie tylko rozmowa kwalifikacyjna, ale też seria szkoleń i kursów, dzięki którym poznasz tajniki tej profesji. Tylko dzięki nim będziesz w stanie wykonywać zawodowe obowiązki w sposób odpowiedni, zachowując podczas prac pełne bezpieczeństwo oraz higienę. Bo przecież o takie właśnie efekty chodzi.

Trade marketing – co go wyróżnia?

0

Marketing handlowy – to pojęcie dla wielu brzmi dość tajemniczo, choć jego zagadkę szybko da się rozwiązać. To nic innego, jak jeden z wielu szeroko zakrojonych rodzajów działań marketingowych. Celem marketingu handlowego jest między innymi dążenie do zwiększonej sprzedaży oraz polepszenie relacji z kanałem dystrybucji. Ważnym elementem jest również nawiązanie partnerskiej współpracy, która poprzedzona jest wzajemnym zrozumieniem zasad, jakie kierują relacją producenta oraz sprzedawcy.

Zasada działania styczników

0

Elektrycy na co dzień korzystają z wielu akcesoriów, które pozwalają im wykonywać podstawowe obowiązki zawodowe. Jednym z takich urządzeń są styczniki, a więc elektryczne mechanizmy łączące, przestawiane inaczej niż ręcznie. Dużą zaletą styczników jest to, że posiadają wyłącznie jedno położenie styków ruchomych, dzięki czemu można przy ich użyciu załączać, wyłączać oraz przewodzić prąd w normalnych warunkach pracy obwodu.

Cel : tani Internet w Katowicach

0

Czy znalezienie dobrej jakości, taniego Internetu w Katowicach musi być trudne? Oczywiście, że nie! Warto przeczytać poniższy poradnik – znajdą się tu wszystkie konieczne informacje, jak znaleźć tani Internet w Katowicach.

Rada pierwsza – dobry i tani Internet w Katowicach

Przede wszystkim należy podkreślić, że kierowanie się tylko i wyłącznie ceną, nie jest najlepszym pomysłem. Wówczas znajdziemy owszem tani Internet w Katowicach, jednak co z tego, skoro wszystko będzie się zacinało? Zdecydowanie lepiej poszukać takiego Internetu, który będzie miał stosunkowo dobrą cenę do swojej jakości i usług dodatkowych.

Rada druga – popytaj sąsiadów

Warto podpytać sąsiadów, jaki tani Internet w Katowicach oni uważają za dobry i czego dokładnie używają. Po co pytać akurat sąsiadów a nie generalnie znajomych? Otóż chodzi o to, że czasem, szczególnie w przypadku tanich Internetów mobilnych w Katowicach, oferta wydaje się być bardzo ciekawa, a na miejscu okazuje się, że na naszym osiedlu akurat działa dość średnio…

Rada trzecia – zdecyduj, czego dokładnie potrzebujesz

Aby znaleźć naprawdę dobry i tani Internet w Katowicach, trzeba dokładnie zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy? Czy wolimy mieć szybki i stabilne łącze, czy może dużo podróżujemy i zależy nam raczej na Internecie mobilnym? A może w zasadzie to chcemy mieć przy okazji zakładania taniego Internetu w Katowicach ciekawą ofertę telewizji kablowej albo też nowy telefon?

Rada czwarta – przeczytaj warunki umowy

Na koniec warto podkreślić, że należy dokładnie przejrzeć umowę, szczególnie pod kątem wszelakich kosztów dodatkowych…

Koszty i terminy przesyłek zagranicznych

0

Przesyłki międzynarodowe – to dzisiaj termin, z którym każdy z nas w zasadzie coraz częściej się spotyka. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są koszy wysłania takiej przesyłki? Od czego zależą? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Popularność przesyłek międzynarodowych

Czemu zawdzięczamy rosnącą popularność przesyłek międzynarodowych? Otóż podróżujemy coraz więcej i coraz dalej. W jakich celach? Różnych – dla jednych są to wyjazdy służbowe, inni poszukują pracy a jeszcze inni po prostu chcą poznać nowe kultury. Coraz częściej chcemy coś przesłać bliskim albo przeciwnie – oni wysyłają coś nam. Warto tutaj podkreślić, że także zmienia się dzisiaj oblicze handlu i nieraz jako przedsiębiorcy czy osoby prywatne wysyłamy coś do klientów z odległych miejsc albo też zamawiamy ciekawe produkty, które nie są łatwo dostępne w naszym kraju.

Ceny paczek

Jednak ceny paczki wcale nie są jednolite… W zasadzie jest to bardzo słuszna koncepcja, ponieważ każdy by poczuł się oszukany, gdyby malutka paczuszka kosztowała tyle, co paczka w wymiarze kilkumetrowym. A zatem – od czego dokładnie uzależniona jest cena wysyłki?

1. waga i wymiary

To jest rzecz całkowicie oczywista, która zresztą została już wcześniej przedstawiona. Im cięższa i większa paczka, tym więcej musimy zapłacić za jej wysłanie. Każda firma kurierska posiada specjalne tabele przypisujące paczkom o określonej wadze i wymiarach konkretną cenę. Dzięki temu już przed nadaniem przesyłki możemy oszacować jej koszt.

2. rodzaj usługi

Jednak waga i wymiar paczki to nie jedyne dwa parametry, które wpływają na koszt wysyłki i termin doręczenia. Tutaj bowiem trzeba jeszcze wspomnieć o rodzaju usługi, a konkretnie – czy chcemy wybrać przesyłkę priorytetową czy zwyczajną. Jeśli zależy nam na krótkim czasie transportu, to wiadomo, że musimy dopłacić nieco więcej.

3. opakowanie

Zazwyczaj przesyłkę pakujemy do zwykłego pudełka kartonowego, owijając ją uprzednio folią bąbelkową. Za to nie jest oczywiście pobierana żadna dodatkowa opłat – to standard. Czasem jednakże przesyłamy delikatne rzeczy albo coś, co trzeba trzymać w konkretny sposób albo ma niestandardowe wymiary. Wówczas chcąc zapewnić paczce bezpieczny przewóz musimy nieraz trochę dopłacić.

4. usługi dodatkowe

Rzeczą oczywistą jest także fakt, że wszelkie usługi dodatkowe są płatne. A co tutaj mamy do wyboru? Otóż możemy wybrać opcję przesyłki za pobraniem, ubezpieczyć dodatkowo przesyłkę, co jest szczególnie wskazane w przypadku przesyłek cennych itd.

5. miejsce przeznaczenia

Pamiętajmy także o tym, że duży wpływ na ostateczną cenę przesyłki ma kraj, do którego zamierzamy ją nadać. Nie ma żadnej większej tajemnicy w tym, że koszt wysyłki do Europy będzie tańszy niż do USA, a do Stanów tańszy niż do Mongolii.

Pojęcie strefy kurierskiej

W tym momencie warto także pokrótce odnieść się do pojęcia strefy kurierskiej, ponieważ ma ono bezpośredni związek z ostatnim punktem. Otóż każda firma wyznacza sobie kilka stref. Zazwyczaj nie jest tak, że przesyłka do Danii i do Niemiec różnią się pod kątem ceny. Najczęściej leżą one w jednej strefie kurierskiej, w której opłata jest taka sama.

Rodzaj transportu przesyłki

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że przecież dzisiaj przesyłka może iść do nas przeróżną drogą. Zazwyczaj myśląc o przesyłce myślimy o transporcie samochodowym, jednak w przypadku dalekich przesyłek międzynarodowych wcale nie jest to najtańsze ani najszybsze rozwiązanie. Jak inaczej zatem podróżują nasze paczki?

Otóż najszybszym sposobem jest niewątpliwe samolot. A najtańszym? Zazwyczaj najtaniej jest wysłać przesyłkę statkiem, niemniej jednak taka podróż trochę trwa. Czasem, choć bardzo rzadko, zdarza się także, że przesyłki podróżują koleją.

Jak zatem widać – są różne sposoby transportu. Oczywiście od nich zależy także cena przesyłki. Zazwyczaj nie wybieramy bezpośrednio rodzaju transportu, jednak decydując się na szybką przesyłkę wybieramy najczęściej samolot, a na tańszą, ale wolniejszą – statek. Oczywiście informacja o rodzaju transportu musi być podana.

Dystrybutory wody w Twojej firmie

0

Dostarczenie pracownikom wody służącej do picia to jeden z obowiązków pracodawcy, z którego musi się bezwzględnie wywiązać. Według rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1997 roku każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim podwładnym stały i swobodny dostęp do wody pitnej w godzinach pracy. Skoro kwestia ta nie podlega dyskusji należy się zastanowić nad formą, w jakiej tę wodę będziemy dostarczać.

Pieczątki dla Twojej firmy w 5 minut

0

Jeżeli prowadzisz własną firmę, potrzebujesz pieczątek. O ile Twój biznes to mała działalność, a zestaw niezbędnych stempli nie zmienia się przez kilka lat lub więcej – najbardziej opłaca Ci się wyrobić pieczątki u dobrego specjalisty. Jeżeli jednak każdego miesiąca potrzebujesz nowych stempli, na przykład dla nowych doradców klienta, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, produkując stemple samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.

Elementy skutecznej identyfikacji wizualnej

0

O co zadbać należy prowadząc własną działalność gospodarczą? Każdy zapytany zapewne odpowie od razu, że kluczem do sukcesu jest zgrana, profesjonalna i pełna entuzjazmu kadra zdeterminowana, aby zaznaczyć swoją pozycję na rynku. Jest to prawda…to jednak nie wszystko. Ktoś inny powiedzieć może, że nie da się prowadzić przedsiębiorstwa bez właściwie usytuowanego i otwartego na klientów biura.

Przestrzeń dla freelancera – gdzie najlepiej pracować

0

Mimo nie tak dawnych prognoz, że nie wygra ze stabilnym etatem, freelancing to coraz popularniejsza forma zarabiania na życie. Tzw. wolnych strzelców jest na rynku pracy coraz więcej. Decydują się oni na wykonywanie dla zleceniodawców określonych zadań nie wiążąc się z nim umową o pracę. Taki sposób funkcjonowania na rynku ma zarówno wady, jak i zalety. Jednym z największych plusów jest dobrowolny wybór godzin i miejsca pracy. Freelancer sam decyduje w jakich godzinach chce realizować zadanie i w jakim otoczeniu. Może pracować w swoim domu, wynajętym biurze czy też w jakimkolwiek innym miejscu, które będzie dla niego dogodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając program magazynowy dla małej firmy

0

Zarządzanie magazynem odnosi najskuteczniejsze rezultaty, gdy zdamy się na profesjonalny program magazynowy, który pomoże nam skutecznie zarządzać bazą danych towarów wykorzystywanych na bieżąco przez firmę. W małym przedsiębiorstwie pomyłki przy wprowadzaniu danych do systemu magazynowego są dużo mniejsze niż przy gigantycznie rozbudowanych magazynach. Jednak straty finansowe generowane na nawet najmniejszych błędach są wówczas relatywnie mocniej odczuwalne. Dlatego warto zakupić program magazynowy www.lomag.pl pozwalający utrzymać ład i porządek w magazynie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego programu?

Przede wszystkim, sprawdźmy czy program jest funkcjonalny właśnie dla naszej firmy. Przetestujmy demo i dowiedzmy się, czy ma on wystarczającą dla nas liczbę funkcji. Jeśli nie – sprawdźmy możliwość wykupienia odpowiedniego dodatku.

Musimy też brać pod uwagę to, czy dostępne programy magazynowe nie są zbyt „ciężkie” dla naszego oprogramowania. Nie ma potrzeby rozbudowywania systemu informatycznego w małej firmie tylko po to, by zainstalować specjalny system magazynowy, którego większości zaawansowanych funkcji i tak nie będziemy potrzebowali.

Koniecznie sprawdź program, który chcesz zakupić pod kątem awaryjności – dobrym rozwiązaniem będzie przeniesienie programu webowego na własny firmowy serwer, by móc sprawować nad nim ściślejszą kontrolę. Dowiedz się też, jaką pomoc oferuje producent programu w zakresie jego naprawy.

Nie mniej istotną kwestią jest cena takiego programu. W przypadku małego przedsiębiorstwa nie ma konieczności kupowania programów z najwyższej półki o wielu zaawansowanych funkcjach. Należy się również dowiedzieć, jakie są całkowite koszta wdrożenia i utrzymania konkretnego systemu magazynowego. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na temat faktycznych kosztów są opinie dotychczasowych użytkowników publikowane w sieci – warto je przejrzeć przed zakupem programu!

Zobacz też