Najlepsze telewizory 4K do 4000 zł – TOP 4

0

Szczytem marzeń wielu z nas są telewizory 4K, gdyż dzięki wysokiej rozdzielczości gwarantują doskonały obraz, świetne odwzorowanie barw i szczegółów. 4K oznacza cztery tysiące pikseli, jakie dane sprzęt może wyświetlić czy obsłużyć. Poniżej doradzamy kilka modeli, w tym m.in. telewizor 55 cali, 49 cali, a także model z zakrzywionym ekranem 4K.

Zasiłek rodzinny Kindergeld – kto może się starać?

0

Kindergeld jest zasiłkiem rodzinnym, który przysługuje na dzieci osoby pracującej legalnie w Niemczech. Taki ekwiwalent wypłaca Niemiecki Urząd Rodzinny Polakom, którzy zamieszkują na obczyźnie i pracują za granicą. Bowiem, pracując tam, Polacy muszą płacić podatki oraz odprowadzać składki tak samo, jak każdy inny mieszkaniec Niemiec.

Co jest potrzebne do uzyskania Kindergeld?

Aby otrzymać zasiłek rodzinny Kindergeld, należy wypełnić i podpisać cały komplet dokumentów (KB). Potrzebne są, chociażby, unijne akty urodzenia dzieci oraz akt zawartego małżeństwa. Z Urzędu Miasta i Gminy należy zapewnić sobie zaświadczenie o wspólnym zameldowaniu z dziećmi i o całym składzie rodziny. Przydadzą się również kopie dowodu osobistego bądź paszportu, a także kopie umowy o pracę i karty zameldowania w Niemczech. Do uzyskania zasiłku rodzinnego Kindergeld potrzebna będzie również decyzja o nie przyznaniu zasiłku w żadnym innym państwie Unii Europejskiej – oświadczenie takie dostać można w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej.

Kiedy wypłacany jest zasiłek?

Zasiłek rodzinny Kindergeld może zostać wypłacony wstecz, od momentu zameldowania się danej osoby w Niemczech. Jednak, może to być maksymalnie do czterech lat wstecz. Gwarantowane jest więc wyrównanie łącznej ilości pieniędzy, aż do dnia zapadnięcia decyzji o przyznaniu zasiłku. Później jest on wypłacany co miesiąc na konto bankowe wnioskodawcy – aż do momentu, w którym jego dzieci stracą warunki kwalifikujące do Kindergeld. Co ważne, rodzice dziecka, na które przypada zasiłek rodzinny, nie muszą być związani małżeństwem i mogą być już po rozwodzie (bądź w separacji). Wnioskodawca może otrzymać więc zasiłek na dzieci własne, ale także przysposobione bądź dzieci swojego nowego partnera lub partnerki. Musi on być jednak zameldowany na terenie Niemiec i prowadzić działalność gospodarczą (Gewerbe), bądź pracować legalnie w niemieckim państwie.

O czym trzeba pamiętać?

Trzeba wziąć pod uwagę fakt, że zasiłek rodzinny Kindergeld (https://www.euro-punkt.pl/kindergeld,2,2,258) wyklucza możliwość otrzymania ulgi na dzieci w trakcie rozliczania się z podatków w Niemczech. Więc, jeżeli wnioskodawca rozliczył się już z Urzędem Skarbowym i otrzymał należny zwrot podatku (oczywiście, powiększony o ulgę na dzieci), nie będzie miał już szansy na otrzymanie zasiłku rodzinnego Kindergeld. Okazuje się jednak, że owy zasiłek jest – mimo wszystko – o wiele korzystniejszy od ulg dla dzieci, jakie można uzyskać podczas zwrotu podatku.

Podręczniki szkolne w księgarni wysyłkowej

0

Wakacje to taki dziwny czas, kiedy to dzieci chcą jak najszybciej zapomnieć o szkole, a rodzice muszą o niej niestety wciąż myśleć. Nie da się bowiem ukryć, że zakup szkolnych podręczników chodzi za dorosłymi już od początku wakacji. Zwykle w czerwcu nauczyciele informują, jakie książki dzieci powinny mieć na początek kolejnego roku szkolnego. Potem zaczyna się zatem gorączkowe poszukiwanie tego, gdzie są one najtańsze oraz w ogóle dostępne. Niektóre tytuły ciężko kupić, na szczęście jest Internet i księgarnia wysyłkowa, a tam jest przecież wszystko.

Podręczniki szkolne w Internecie

Podręczniki szkolne najbardziej opłaca się kupować przez Internet. To nie tylko oszczędność pieniędzy, co jest oczywiste, ale też ogromna oszczędność czasu. Chodzenie od księgarni do księgarni w celu skompletowania książek dla dzieci, to czysta mordęga, która pochłania mnóstwo energii, sił i czasu. Zwykle po takim dniu każdy rodzic jest zmęczony. Kupując książki w sieci, można to zrobić o każdej porze dnia i nocy, nie trzeba zatem pędzić po pracy, bo już nawet weekend odpada w związku z niewielką liczbą niedziel handlowych w roku.

Szeroki wybór podręczników

Co ważne, w sieci kupić można książki różnych wydawnictw, do różnych typów szkół i klas. Bez problemu zatem znajdzie się tam podręczniki do liceum ogólnokształcącego, technikum, czy szkoły zawodowej. W niewielkich miejscowościach, w których jest tylko jedna księgarnia stacjonarna, są skazane na jej monopol cenowy oraz zaopatrzenie, które może pozostawiać wiele do życzenia. Odkąd funkcjonują księgarnie wysyłkowe, nie ma z tym problemu. Każdy może kupić podręczniki, które są mu potrzebne, a kolejnego dnia otrzymać je z dostawa wprost pod swoje drzwi wejściowe.

Repetytoria i streszczenia lektur

Dobrze zaopatrzone księgarnie wysyłkowe w dziale podręczniki mają też coś więcej. To repetytoria, pozwalające na bieżąco robić powtórki z wybranych przedmiotów oraz lektury wraz ze streszczeniem i opracowaniem. To ważne szczególnie dla uczniów klas maturalnych, którzy przygotowują się do egzaminu dojrzałości. Takie streszczenia z opracowaniami pozwalają szybko zapoznać się z najważniejszymi bohaterami, wątkami i symbolami w lekturach, które czytało się już dosyć dawno, albo nigdy się do nich nie sięgnęło. Największym zainteresowaniem zwykle cieszą się wszystkie opracowania z okresu romantyzmu, a zatem dzieła Mickiewicza i Słowackiego. Dla zmęczonych uczeniem się licealistów taki książki to po prostu wybawienie.

Podręczniki dla nauczycieli

W dziale „podręczniki” znajdą coś również nauczyciele. Znajduje się tam mnóstwo świetnie przygotowanych pomocy, dzięki którym wzbogaca oni swój warsztat pracy, a lekcje będą dużo bardziej interesujące. Warto zaopatrzyć się w takie książki, aby z łatwością przygotować klasówkę czy sprawdzian oraz pobudzać uczniów do ciekawych dyskusji, odpowiednimi i frapującymi pytaniami. Uczniowie doceniają tak poprowadzone lekcje, a każda ze stron czuje się bardziej zadowolona i usatysfakcjonowana wspólnym procesem edukacji.

Czy każdy może sprzątać?

0

Chociaż jeszcze do niedawna zawód sprzątaczki uznawany był za mało ambitny i niestety nie wiązał się on ze zbyt dużym prestiżem i aprobatą społeczeństwa, to dzisiaj wiele się w tym temacie zmieniło. Okazuje się, że profesjonalne firmy sprzątające mają naprawdę spore wymagania wobec kandydatów, którzy starają się o zatrudnienie w jej szeregach. Co więcej, nie każdy wykazuje właściwe kompetencje, by zajmować takie stanowisko. Pod uwagę bierze się w tym przypadku zarówno aspekty fizyczne, ale też osobowość, wiedzę oraz doświadczenie.

Wiadomo na pewno, że sprzątanie nie jest dla każdego. Firma sprzątająca, która przyjmuje zlecenia utrzymywania porządku w biurach, jak i w domach prywatnych, wymaga od swoich pracowników przede wszystkim doskonałej sprawności. Prace tego rodzaju wiążą się przecież z aktywnością fizyczną. Nie da się też ukryć, że pracownik powinien posiadać wiedzę w zakresie technik sprzątania w zależności od wykonywanej czynności. Musi mieć więc nie tylko doświadczenie, ale i znać zastosowanie poszczególnych środków, których używać będzie w ramach wykonywania swoich zawodowych obowiązków.

Pamiętajmy również, że firmy sprzątające przyjmują coraz częściej zlecenia, które wiążą się ze sprzątaniem biur. Odchodzi się już od zatrudniania ekipy sprzątającej na etat. Dla przedsiębiorstw o wiele bardziej opłacalne jest podejmowanie współpracy z profesjonalistami, którzy będą wykonywać jasno wytyczone zlecenia. Musimy wiedzieć, że nie zawsze są one proste. Wpiszcie w wyszukiwarkę hasło typu „sprzątanie biur warszawa”, a przekonacie się, że mycie toalet, ścieranie kurzu czy nawet pranie biurowej wykładziny to niejedyne zadania, jakie zleca się fachowcom. Niektóre prace mogą być realizowane jedynie przez profesjonalistów, którzy posiadają ku temu odpowiednie uprawnienia. Mowa tu między innymi o myciu okien na wysokościach. Nie każdy może się takich obowiązków podejmować. To wyzwanie dla specjalistycznie wyszkolonych pracowników.

Jak widać, sprzątanie wcale nie jest takie proste. Utrzymanie porządku w biurach znacznie różni się od działań, jakie podejmujemy w naszych prywatnych domach. Jeśli jesteś zainteresowany pracą w firmie sprzątającej wiedz, że przed Tobą nie tylko rozmowa kwalifikacyjna, ale też seria szkoleń i kursów, dzięki którym poznasz tajniki tej profesji. Tylko dzięki nim będziesz w stanie wykonywać zawodowe obowiązki w sposób odpowiedni, zachowując podczas prac pełne bezpieczeństwo oraz higienę. Bo przecież o takie właśnie efekty chodzi.

Trade marketing – co go wyróżnia?

0

Marketing handlowy – to pojęcie dla wielu brzmi dość tajemniczo, choć jego zagadkę szybko da się rozwiązać. To nic innego, jak jeden z wielu szeroko zakrojonych rodzajów działań marketingowych. Celem marketingu handlowego jest między innymi dążenie do zwiększonej sprzedaży oraz polepszenie relacji z kanałem dystrybucji. Ważnym elementem jest również nawiązanie partnerskiej współpracy, która poprzedzona jest wzajemnym zrozumieniem zasad, jakie kierują relacją producenta oraz sprzedawcy.

Zasada działania styczników

0

Elektrycy na co dzień korzystają z wielu akcesoriów, które pozwalają im wykonywać podstawowe obowiązki zawodowe. Jednym z takich urządzeń są styczniki, a więc elektryczne mechanizmy łączące, przestawiane inaczej niż ręcznie. Dużą zaletą styczników jest to, że posiadają wyłącznie jedno położenie styków ruchomych, dzięki czemu można przy ich użyciu załączać, wyłączać oraz przewodzić prąd w normalnych warunkach pracy obwodu.

Cel : tani Internet w Katowicach

0

Czy znalezienie dobrej jakości, taniego Internetu w Katowicach musi być trudne? Oczywiście, że nie! Warto przeczytać poniższy poradnik – znajdą się tu wszystkie konieczne informacje, jak znaleźć tani Internet w Katowicach.

Rada pierwsza – dobry i tani Internet w Katowicach

Przede wszystkim należy podkreślić, że kierowanie się tylko i wyłącznie ceną, nie jest najlepszym pomysłem. Wówczas znajdziemy owszem tani Internet w Katowicach, jednak co z tego, skoro wszystko będzie się zacinało? Zdecydowanie lepiej poszukać takiego Internetu, który będzie miał stosunkowo dobrą cenę do swojej jakości i usług dodatkowych.

Rada druga – popytaj sąsiadów

Warto podpytać sąsiadów, jaki tani Internet w Katowicach oni uważają za dobry i czego dokładnie używają. Po co pytać akurat sąsiadów a nie generalnie znajomych? Otóż chodzi o to, że czasem, szczególnie w przypadku tanich Internetów mobilnych w Katowicach, oferta wydaje się być bardzo ciekawa, a na miejscu okazuje się, że na naszym osiedlu akurat działa dość średnio…

Rada trzecia – zdecyduj, czego dokładnie potrzebujesz

Aby znaleźć naprawdę dobry i tani Internet w Katowicach, trzeba dokładnie zastanowić się, na czym tak naprawdę nam zależy? Czy wolimy mieć szybki i stabilne łącze, czy może dużo podróżujemy i zależy nam raczej na Internecie mobilnym? A może w zasadzie to chcemy mieć przy okazji zakładania taniego Internetu w Katowicach ciekawą ofertę telewizji kablowej albo też nowy telefon?

Rada czwarta – przeczytaj warunki umowy

Na koniec warto podkreślić, że należy dokładnie przejrzeć umowę, szczególnie pod kątem wszelakich kosztów dodatkowych…

Koszty i terminy przesyłek zagranicznych

0

Przesyłki międzynarodowe – to dzisiaj termin, z którym każdy z nas w zasadzie coraz częściej się spotyka. Dlaczego tak się dzieje? Jakie są koszy wysłania takiej przesyłki? Od czego zależą? Na te wszystkie pytania odpowiedź znajdziecie Państwo w poniższym artykule.

Popularność przesyłek międzynarodowych

Czemu zawdzięczamy rosnącą popularność przesyłek międzynarodowych? Otóż podróżujemy coraz więcej i coraz dalej. W jakich celach? Różnych – dla jednych są to wyjazdy służbowe, inni poszukują pracy a jeszcze inni po prostu chcą poznać nowe kultury. Coraz częściej chcemy coś przesłać bliskim albo przeciwnie – oni wysyłają coś nam. Warto tutaj podkreślić, że także zmienia się dzisiaj oblicze handlu i nieraz jako przedsiębiorcy czy osoby prywatne wysyłamy coś do klientów z odległych miejsc albo też zamawiamy ciekawe produkty, które nie są łatwo dostępne w naszym kraju.

Ceny paczek

Jednak ceny paczki wcale nie są jednolite… W zasadzie jest to bardzo słuszna koncepcja, ponieważ każdy by poczuł się oszukany, gdyby malutka paczuszka kosztowała tyle, co paczka w wymiarze kilkumetrowym. A zatem – od czego dokładnie uzależniona jest cena wysyłki?

1. waga i wymiary

To jest rzecz całkowicie oczywista, która zresztą została już wcześniej przedstawiona. Im cięższa i większa paczka, tym więcej musimy zapłacić za jej wysłanie. Każda firma kurierska posiada specjalne tabele przypisujące paczkom o określonej wadze i wymiarach konkretną cenę. Dzięki temu już przed nadaniem przesyłki możemy oszacować jej koszt.

2. rodzaj usługi

Jednak waga i wymiar paczki to nie jedyne dwa parametry, które wpływają na koszt wysyłki i termin doręczenia. Tutaj bowiem trzeba jeszcze wspomnieć o rodzaju usługi, a konkretnie – czy chcemy wybrać przesyłkę priorytetową czy zwyczajną. Jeśli zależy nam na krótkim czasie transportu, to wiadomo, że musimy dopłacić nieco więcej.

3. opakowanie

Zazwyczaj przesyłkę pakujemy do zwykłego pudełka kartonowego, owijając ją uprzednio folią bąbelkową. Za to nie jest oczywiście pobierana żadna dodatkowa opłat – to standard. Czasem jednakże przesyłamy delikatne rzeczy albo coś, co trzeba trzymać w konkretny sposób albo ma niestandardowe wymiary. Wówczas chcąc zapewnić paczce bezpieczny przewóz musimy nieraz trochę dopłacić.

4. usługi dodatkowe

Rzeczą oczywistą jest także fakt, że wszelkie usługi dodatkowe są płatne. A co tutaj mamy do wyboru? Otóż możemy wybrać opcję przesyłki za pobraniem, ubezpieczyć dodatkowo przesyłkę, co jest szczególnie wskazane w przypadku przesyłek cennych itd.

5. miejsce przeznaczenia

Pamiętajmy także o tym, że duży wpływ na ostateczną cenę przesyłki ma kraj, do którego zamierzamy ją nadać. Nie ma żadnej większej tajemnicy w tym, że koszt wysyłki do Europy będzie tańszy niż do USA, a do Stanów tańszy niż do Mongolii.

Pojęcie strefy kurierskiej

W tym momencie warto także pokrótce odnieść się do pojęcia strefy kurierskiej, ponieważ ma ono bezpośredni związek z ostatnim punktem. Otóż każda firma wyznacza sobie kilka stref. Zazwyczaj nie jest tak, że przesyłka do Danii i do Niemiec różnią się pod kątem ceny. Najczęściej leżą one w jednej strefie kurierskiej, w której opłata jest taka sama.

Rodzaj transportu przesyłki

Warto jeszcze wspomnieć o tym, że przecież dzisiaj przesyłka może iść do nas przeróżną drogą. Zazwyczaj myśląc o przesyłce myślimy o transporcie samochodowym, jednak w przypadku dalekich przesyłek międzynarodowych wcale nie jest to najtańsze ani najszybsze rozwiązanie. Jak inaczej zatem podróżują nasze paczki?

Otóż najszybszym sposobem jest niewątpliwe samolot. A najtańszym? Zazwyczaj najtaniej jest wysłać przesyłkę statkiem, niemniej jednak taka podróż trochę trwa. Czasem, choć bardzo rzadko, zdarza się także, że przesyłki podróżują koleją.

Jak zatem widać – są różne sposoby transportu. Oczywiście od nich zależy także cena przesyłki. Zazwyczaj nie wybieramy bezpośrednio rodzaju transportu, jednak decydując się na szybką przesyłkę wybieramy najczęściej samolot, a na tańszą, ale wolniejszą – statek. Oczywiście informacja o rodzaju transportu musi być podana.

Dystrybutory wody w Twojej firmie

0

Dostarczenie pracownikom wody służącej do picia to jeden z obowiązków pracodawcy, z którego musi się bezwzględnie wywiązać. Według rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1997 roku każdy pracodawca ma obowiązek zapewnić swoim podwładnym stały i swobodny dostęp do wody pitnej w godzinach pracy. Skoro kwestia ta nie podlega dyskusji należy się zastanowić nad formą, w jakiej tę wodę będziemy dostarczać.

Pieczątki dla Twojej firmy w 5 minut

0

Jeżeli prowadzisz własną firmę, potrzebujesz pieczątek. O ile Twój biznes to mała działalność, a zestaw niezbędnych stempli nie zmienia się przez kilka lat lub więcej – najbardziej opłaca Ci się wyrobić pieczątki u dobrego specjalisty. Jeżeli jednak każdego miesiąca potrzebujesz nowych stempli, na przykład dla nowych doradców klienta, możesz zaoszczędzić czas i pieniądze, produkując stemple samodzielnie. Sprawdź, jak to zrobić.

Zobacz też