Przestrzeń dla freelancera – gdzie najlepiej pracować

0

Mimo nie tak dawnych prognoz, że nie wygra ze stabilnym etatem, freelancing to coraz popularniejsza forma zarabiania na życie. Tzw. wolnych strzelców jest na rynku pracy coraz więcej. Decydują się oni na wykonywanie dla zleceniodawców określonych zadań nie wiążąc się z nim umową o pracę. Taki sposób funkcjonowania na rynku ma zarówno wady, jak i zalety. Jednym z największych plusów jest dobrowolny wybór godzin i miejsca pracy. Freelancer sam decyduje w jakich godzinach chce realizować zadanie i w jakim otoczeniu. Może pracować w swoim domu, wynajętym biurze czy też w jakimkolwiek innym miejscu, które będzie dla niego dogodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając program magazynowy dla małej firmy

0

Zarządzanie magazynem odnosi najskuteczniejsze rezultaty, gdy zdamy się na profesjonalny program magazynowy, który pomoże nam skutecznie zarządzać bazą danych towarów wykorzystywanych na bieżąco przez firmę. W małym przedsiębiorstwie pomyłki przy wprowadzaniu danych do systemu magazynowego są dużo mniejsze niż przy gigantycznie rozbudowanych magazynach. Jednak straty finansowe generowane na nawet najmniejszych błędach są wówczas relatywnie mocniej odczuwalne. Dlatego warto zakupić program magazynowy www.lomag.pl pozwalający utrzymać ład i porządek w magazynie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze takiego programu?

Przede wszystkim, sprawdźmy czy program jest funkcjonalny właśnie dla naszej firmy. Przetestujmy demo i dowiedzmy się, czy ma on wystarczającą dla nas liczbę funkcji. Jeśli nie – sprawdźmy możliwość wykupienia odpowiedniego dodatku.

Musimy też brać pod uwagę to, czy dostępne programy magazynowe nie są zbyt „ciężkie” dla naszego oprogramowania. Nie ma potrzeby rozbudowywania systemu informatycznego w małej firmie tylko po to, by zainstalować specjalny system magazynowy, którego większości zaawansowanych funkcji i tak nie będziemy potrzebowali.

Koniecznie sprawdź program, który chcesz zakupić pod kątem awaryjności – dobrym rozwiązaniem będzie przeniesienie programu webowego na własny firmowy serwer, by móc sprawować nad nim ściślejszą kontrolę. Dowiedz się też, jaką pomoc oferuje producent programu w zakresie jego naprawy.

Nie mniej istotną kwestią jest cena takiego programu. W przypadku małego przedsiębiorstwa nie ma konieczności kupowania programów z najwyższej półki o wielu zaawansowanych funkcjach. Należy się również dowiedzieć, jakie są całkowite koszta wdrożenia i utrzymania konkretnego systemu magazynowego. Najbardziej wiarygodnym źródłem informacji na temat faktycznych kosztów są opinie dotychczasowych użytkowników publikowane w sieci – warto je przejrzeć przed zakupem programu!

Planowanie dla początkujących

0

To niezwykłe, że osobom, które nigdy planowania nie próbowały – wydaje się to ograniczaniem samego siebie. Z drugiej strony – ci, którzy wdrożyli już planowanie, czują się zawiedzeni, kiedy ktoś odbierze im kalendarz.

Hosting na miarę potrzeb – który rodzaj wybrać?

0

Wszystko, co znajduje się w Internecie, znajduje się również na serwerze, obojętnie w jakim miejscu na świecie jest jego fizyczna cześć. Dlaczego tak jest? Ponieważ, aby strona dobrze działała nie wystarczy moc obliczeniowa komputera, a wiadomo przecież, że nasze laptopy nie są włączone przez cały czas. Strona ma być natomiast zawsze gotowa do wyświetlenia, czy to w święta, czy w środku nocy. Hosting jest nam więc potrzebny, aby centra danych, którym powierzamy to zadanie, mogły wykonać tę część pracy za nas poprzez utrzymanie serwera, chłodzenie go, zapewnienie bezpieczeństwa oraz czuwanie nad prawidłowym działaniem i ewentualnym serwisem. Pytanie tylko, który hosting będzie najlepszy? Poniższe informacje powinny odpowiedzieć całkiem wyczerpująco na to pytanie.

Aspekty prawne dotyczące kantorów internetowych

0

W ustawodawstwie polskim nie ma definicji kantoru internetowego, dlatego osoby je prowadzące powołują się na przepisy dotyczące kantorów stacjonarnych. Na stronie https://strefawalut.pl/faq/kantory-internetowe może się dowiedzieć, że kantory internetowe (podobnie jak stacjonarne) są działalnością gospodarczą opartą na zezwoleniu NBP. Kantory podlegają bezpośredniemu nadzorowi NBP oraz Ministerstwa Finansów.

Ekologiczne certyfikaty

0

Właściciel biznesu coraz bardziej zwraca uwagę nie tylko na wyniki finansowe, ale też wpływ całej organizacji na środowisko naturalne. Coraz większa świadomość ekologiczna przekłada się na wzrost popularności wdrażania systemów związanych z tą tematyką.

Etapy kontraktu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

0

Warunki kontraktu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na każdym jego etapie powinny być określone w taki sposób, aby zapewnić stronie publicznej maksymalną efektywność realizowanych projektów. Na jakie korzyści może liczyć podmiot publiczny?

Czym kierować się podczas kupna nowego mieszkania

0

Zakup nowego mieszkania jest bardzo trudnym zadaniem i w wielu przypadkach decyzją praktycznie na całe życie. Między innymi dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę, aby w niedalekiej przyszłości po prostu nie żałować swojej decyzji.

Jak chronić dane osobowe przy e-mail marketingu

0

Większość, bo według badań aż 89%, właścicieli sklepów internetowych w swojej działalności wykorzystuje e-mail marketing, uważając go za jedną z najlepszych metod dotarcia do klientów. Jednak sięganie po dane klientów do celów marketingowych oraz tworzenie własnej bazy klientów wiąże się z licznymi obowiązkami.

3 rzeczy, które powinieneś zrobić i wiedzieć, jeśli chcesz założyć sklep internetowy

0

Sklep internetowy jest niezwykle łatwo założyć, wbrew temu, co nam się wydaje. Musimy jednak podejść do całej sprawy poważnie i pamiętać o kilku rzeczach. Jakich? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

1. Mądrze wybierz oprogramowanie, na którym będzie opierał się twój sklep.
Jest to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć. Pamiętaj, że prawdopodobnie nie zmienisz wybranego systemu w ciągu kilku lat. Przy decyzji kieruj się popularnością oprogramowania, opiniami o nim oraz poziomem nowoczesności. Przestarzałe systemy zawierają dużo błędów oraz są niewygodne w użytkowaniu.

2. Zrób przegląd konkurencji.
Poszukaj sklepów zajmujących się sprzedażą artykułów z tej samej branży, którą ty się zajmujesz. Możesz uczyć się na ich błędach oraz sukcesach. Zastanów się, czego brakuje ci w tych sklepach i sam wprowadź tę rzecz u siebie. Spodobało ci się coś, co tam znalazłeś? Zastosuj to w twoim biznesie. Doceniaj to, że masz w swojej branży konkurencję – pozwoli ci ona zaoszczędzić mnóstwo czasu i porażek, które pojawiłyby się, gdybyś miał uczyć się na własnych błędach.

3. Bądź wyjątkowy.
Jeśli chcesz, by twoja sprzedaż wyniosła się ponad przeciętną, musisz sprawić, by twój sklep również był wysoko ponad przeciętną. Jak to zrobić? Po pierwsze: szata graficzna. Zdecydowana większość z nas to wzrokowcy. Jako ludzie jesteśmy prości: pierwsze wrażenie jest dla nas bardzo ważne i jeśli wygląd czegoś nas przyciągnie, jesteśmy skłonni pozostać tam na dłużej. Dlatego warto zadbać o to, żeby szata graficzna sklepu naprawdę cieszyła oko. Po drugie: wyjątkowe opisy produktów. Nie kopiuj opisów z innych stron. Jeśli już kopiujesz, koniecznie dodaj coś od siebie – coś, co zaciekawi potencjalnego klienta.

Oczywiście, żeby założyć sklep internetowy musisz mieć jeszcze większą wiedzę na ten temat, ale powyższe zasady dadzą ci pewną podstawę. Powodzenia!

Zobacz też