Aspekty prawne dotyczące kantorów internetowych

0

W ustawodawstwie polskim nie ma definicji kantoru internetowego, dlatego osoby je prowadzące powołują się na przepisy dotyczące kantorów stacjonarnych. Na stronie https://strefawalut.pl/faq/kantory-internetowe może się dowiedzieć, że kantory internetowe (podobnie jak stacjonarne) są działalnością gospodarczą opartą na zezwoleniu NBP. Kantory podlegają bezpośredniemu nadzorowi NBP oraz Ministerstwa Finansów.

Ekologiczne certyfikaty

0

Właściciel biznesu coraz bardziej zwraca uwagę nie tylko na wyniki finansowe, ale też wpływ całej organizacji na środowisko naturalne. Coraz większa świadomość ekologiczna przekłada się na wzrost popularności wdrażania systemów związanych z tą tematyką.

Etapy kontraktu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego

0

Warunki kontraktu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego na każdym jego etapie powinny być określone w taki sposób, aby zapewnić stronie publicznej maksymalną efektywność realizowanych projektów. Na jakie korzyści może liczyć podmiot publiczny?

Czym kierować się podczas kupna nowego mieszkania

0

Zakup nowego mieszkania jest bardzo trudnym zadaniem i w wielu przypadkach decyzją praktycznie na całe życie. Między innymi dlatego też warto dowiedzieć się na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę, aby w niedalekiej przyszłości po prostu nie żałować swojej decyzji.

Jak chronić dane osobowe przy e-mail marketingu

0

Większość, bo według badań aż 89%, właścicieli sklepów internetowych w swojej działalności wykorzystuje e-mail marketing, uważając go za jedną z najlepszych metod dotarcia do klientów. Jednak sięganie po dane klientów do celów marketingowych oraz tworzenie własnej bazy klientów wiąże się z licznymi obowiązkami.

3 rzeczy, które powinieneś zrobić i wiedzieć, jeśli chcesz założyć sklep internetowy

0

Sklep internetowy jest niezwykle łatwo założyć, wbrew temu, co nam się wydaje. Musimy jednak podejść do całej sprawy poważnie i pamiętać o kilku rzeczach. Jakich? O tym dowiesz się w poniższym artykule.

1. Mądrze wybierz oprogramowanie, na którym będzie opierał się twój sklep.
Jest to jedna z najważniejszych decyzji, jaką musisz podjąć. Pamiętaj, że prawdopodobnie nie zmienisz wybranego systemu w ciągu kilku lat. Przy decyzji kieruj się popularnością oprogramowania, opiniami o nim oraz poziomem nowoczesności. Przestarzałe systemy zawierają dużo błędów oraz są niewygodne w użytkowaniu.

2. Zrób przegląd konkurencji.
Poszukaj sklepów zajmujących się sprzedażą artykułów z tej samej branży, którą ty się zajmujesz. Możesz uczyć się na ich błędach oraz sukcesach. Zastanów się, czego brakuje ci w tych sklepach i sam wprowadź tę rzecz u siebie. Spodobało ci się coś, co tam znalazłeś? Zastosuj to w twoim biznesie. Doceniaj to, że masz w swojej branży konkurencję – pozwoli ci ona zaoszczędzić mnóstwo czasu i porażek, które pojawiłyby się, gdybyś miał uczyć się na własnych błędach.

3. Bądź wyjątkowy.
Jeśli chcesz, by twoja sprzedaż wyniosła się ponad przeciętną, musisz sprawić, by twój sklep również był wysoko ponad przeciętną. Jak to zrobić? Po pierwsze: szata graficzna. Zdecydowana większość z nas to wzrokowcy. Jako ludzie jesteśmy prości: pierwsze wrażenie jest dla nas bardzo ważne i jeśli wygląd czegoś nas przyciągnie, jesteśmy skłonni pozostać tam na dłużej. Dlatego warto zadbać o to, żeby szata graficzna sklepu naprawdę cieszyła oko. Po drugie: wyjątkowe opisy produktów. Nie kopiuj opisów z innych stron. Jeśli już kopiujesz, koniecznie dodaj coś od siebie – coś, co zaciekawi potencjalnego klienta.

Oczywiście, żeby założyć sklep internetowy musisz mieć jeszcze większą wiedzę na ten temat, ale powyższe zasady dadzą ci pewną podstawę. Powodzenia!

Dobre oprogramowanie sklepu internetowego – jakie wybrać?

0

Każdy, kto przynajmniej interesował się zakładaniem sklepu internetowego, zdaje sobie sprawę, że jego oprogramowanie jest niezwykle ważne. Tworzy ono pewną podstawę do jego funkcjonowania. Co więcej, wybór oprogramowania jest tym ważniejszy, że prawdopodobnie nie będziemy mogli go zmienić w ciągu kilku lat od założenia sklepu. Rynek obfituje w mnóstwo możliwości, zarówno platformy płatne, jak i darmowe. Oczywiście, żeby wybrać mądrze, musisz nie tylko dokładnie przeczytać opisy oprogramowań, ale również poczytać opinie, popytać ich użytkowników. Żeby ci jednak odrobinę pomóc, poniżej prezentujemy kilka najpopularniejszych i jednocześnie najlepszych systemów. Żeby ułatwić ci wybór, podzieliliśmy je na darmowe oraz te, za których użytkowanie musisz płacić.

Systemy darmowe.
Czyli tak zwane gotowce. Są znakomite dla początkujących, ponieważ nie tylko nie wymagają żadnych opłat, ale są również niezwykle łatwe w użytkowaniu. Żeby zacząć je stosować, wystarczy pobrać i zainstalować na własnym serwerze.

1. PrestaShop
Jest to jedno z najpopularniejszych oprogramowań, najczęściej wybierane przez początkujących. Nic dziwnego, w końcu jego obsługa jest niezwykle łatwa. Co więcej, PrestaShop bardzo łatwo rozszerzyć i rozbudować, ponieważ moduły nie ingerują w kod.

2. Magento
Również jest to bardzo popularny system, jednak nie taki łatwy, jak wcześniej wspomniany PrestaShop. Cechuje się większym zaawansowaniem, więc jeśli dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie sklepów internetowych, lepiej zacznij od PrestaShop. Jednak Magento jest bardziej rozbudowany i daje większe możliwości.

Systemy płatne.
Żeby z nich korzystać, musisz uiścić opłatę. W zależności od sklepu wnosi się ją jednorazowo, raz miesięcznie lub rocznie. Jeśli chodzi o te systemy, polecamy jeden, zdecydowanie najlepszy:

Shoper
Jest to niezwykle dobrze rozbudowane oprogramowanie. Co wyróżnia je na tle innych to fakt, że posiada ponad dwieście pięćdziesiąt wbudowanych funkcji. Shoper bije pozostałe systemy na głowę.

Powyższe zestawienie oprogramowań powinno ci znacząco pomóc w jego wyborze. Zatem, do dzieła!

Reklama – co zrobić, by była skuteczna?

0

Reklama to potężne narzędzie, które może sprawić, że twoja marka, firma czy sklep dotrze do bardzo szerokiej grupy odbiorców, a ty zyskasz dużą popularność. Jest to dobry sposób na uzyskanie rozgłosu, jednak żeby korzystać z dobrodziejstw reklamy, trzeba wiedzieć jak jej używać. Poniżej przedstawiamy dwa spośród wielu sposobów, w jaki możesz skutecznie się zareklamować.

1. Marketing szeptany
Jest to bardzo efektywna metoda na rozsławienie firmy. Nie tylko przynosi niesamowite rezultaty, ale również nie wymaga dużego nakładu finansowego. Ale na czym właściwie polega marketing szeptany? Jest to bardzo proste, a jak wiadomo, najprostsze rozwiązania przynoszą najlepsze efekty. Najkrócej mówiąc, polega on na zostawianiu śladów twojej firmy na forach internetowych, blogach czy portalach. Do tego celu najlepiej jest wynająć osobę, która się w tym specjalizuje, ponieważ tego typu marketing jest czasochłonny, a ludzie się nim zajmujący zwykle pobierają bardzo niskie opłaty. Warto też pamiętać, by dana osoba naprawdę znała się na rzeczy, by jej wzmianki o tobie zostawiane w sieci brzmiały naturalnie i by nikt się nie domyślił, że jest to opłacona reklama.

2. Social media
Social media w dzisiejszych czasach odgrywają bardzo dużą rolę. Jest to właściwie drugi świat, w którym niemal każdy z nas spędza olbrzymią ilość czasu. Jak głosi popularne stwierdzenie: nie masz facebooka – nie istniejesz. Odnosi się to również do świata biznesu. Łatwo zauważyć, że firmy, które cieszą się rosnącą popularnością, które odnoszą sukcesy, cechują się dużą aktywnością w social media: dodają mnóstwo postów na facebooku, wchodzą w komentarzach w interakcje z potencjalnymi klientami, regularnie wrzucają zdjęcia swoich produktów na instagrama. Warto więc uczyć się od tych firm i zwiększyć swoją aktywność na przeróżnych portalach.

Oczywiście, świat reklamy jest olbrzymi, a sposobów na nią mnóstwo. Jednak powyższe dwa dadzą ci pewność, że znacząco zwiększysz swoją popularność. Powodzenia!

Jak napisać porządny opis produktu do sklepu internetowego?

0

Każdy, kto przynajmniej planuje założenie sklepu internetowego zdaje sobie doskonale sprawę z tego, jak ważny jest opis oferowanych w nim produktów. W końcu to on przekonuje potencjalnego klienta do zakupu akurat w naszym sklepie. Niestety, wiedza o wadze opisu a umiejętność jego napisania to dwie różne rzeczy. Wielu z nas nie potrafi pisać dobrych opisów, przez co nie zdobywa uwagi konsumentów. W poniższym artykule zamieszczamy zatem porady, które sprawią, że trudno będzie odwrócić uwagę od oferowanych przez ciebie produktów.

1. Nie ukrywaj prawdy.
Możesz pisać wyśmienite opisy zachwalające produkt, możesz zdobyć dzięki temu setki klientów, ale czy naprawdę warto to robić, żeby później zdobyć również negatywne opinie i etykietkę oszusta? Jeśli wciąż się zastanawiasz – nie, nie warto. Jeśli twój produkt ma jakieś wady, napisz o nich. Nie bój się, że przez to opis będzie miał negatywny wydźwięk. Jeśli obok jednej wady opiszesz mnóstwo zalet, przykryją one wszelkie niedoskonałości produktu. A klient nie będzie miał prawa do bycia niezadowolonym, ponieważ napisałeś, że twój produkt nie jest idealny.

2. Działaj na emocje.
Ludzie lubią, gdy traktuję się ich indywidualnie. Pragną też wiedzieć, jakie dana rzecz przyniesie im korzyści. Zatem wykorzystaj ten fakt i zamiast skupiać się tylko i wyłącznie na produkcie, przenieś swoją uwagę na konsumenta. Co klient zyska dzięki danej rzeczy? Jaka będzie dla niego korzyść? Produkt sprawi, że jak się będzie czuł? Zadawaj sobie te pytania i odpowiedzi na nie zamieść w opisie. Zamiast pisać, że sukienka ma bardzo ładny krój, napisz: będziesz wyglądała w niej zjawiskowo, a twoja figura będzie przyciągać spojrzenia i kusić. W końcu każda kobieta tego oczekuje od swoich ubrań!

To tylko dwie porady, a mają one olbrzymi wpływ na jakość opisów. Nie wierzysz? Wypróbuj!

Jak promować sklep internetowy na Facebooku?

0

W dzisiejszych czasach żaden sklep internetowy pragnący rozwijać swoją działalność nie może omijać szerokim łukiem mediów społecznościowych, które są znakomitym narzędziem marketingowym dostępnym na dobrą sprawę dla wszystkich. Spośród nich zdecydowany prym wiedzie Facebook, dlatego też firmowy fanpage to już nie kaprys, a w zasadzie konieczność. W jaki sposób promować sklep na tym właśnie portalu i na co zwracać przy tej okazji uwagę?

Zalety posiadania fanpage’a na Facebooku

Facebook to obecnie najpopularniejszy portal społecznościowy na świecie umożliwiający m. in. tworzenie fanpage’ów – czyli stron mających na celu promowanie konkretnych firm, osób, wydarzeń, marek etc. Jakie korzyści dla sklepu online płyną z posiadania fanpage’a? Można tu wskazać kilka aspektów.
• Fanpage pomaga w pozyskiwaniu nowych odbiorców – osoby, które są fanami strony, chętniej robią zakupy w sklepie.
• Fanpage jest niezwykle pomocny w procesie budowania pozytywnego wizerunku firmy i kreowania u klientów świadomości marki.
• Treści publikowane na fanpage’u mogą mieć naprawdę ogromny zasięg, co wynika z kilku kwestii – w tym z popularności Facebooka, ilości poślubień fanpage’a i paru innych ważnych przesłanek, o których będzie jeszcze mowa w dalszej części artykułu.
• Założyć fanpage’a może każdy, kto korzysta z Facebooka, przy czym prowadzenie i aktualizowanie takiej strony nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się na pierwszy rzut oka wydawać.
• Za pośrednictwem fanpage’a sklep online może prowadzić sprzedaż, za co przez Facebook nie są pobierane żadne opłaty. Podobnie jak i założenie takiej strony nic nie kosztuje.

Jak założyć fanpage dla sklepu? Oto kolejne kroki.
• Na początek należy założyć prywatne konto na Facebooku. Koniecznie musi być ono zarejestrowane na osobę fizyczną.
• Po zalogowaniu się na powyższe konto trzeba przejść do zakładki „utwórz stronę” – wystarczy w tym celu kliknąć w strzałkę znajdującą się na pasku obok ikonki kłódki oznaczającej kontrolę prywatności, a rozwinie się lista, gdzie figuruje stosowna zakładka.
• Konfiguracja fanpage’a polega na:
– podaniu podstawowych informacji o stronie, w tym na zamieszczeniu jej adresu,
– załadowaniu zdjęcia profilowego,
– dodaniu fanpage’a do ulubionych, dzięki czemu z poziomu prywatnego profilu dostęp do strony będzie znacznie łatwiejszy,
– określeniu preferowanej grupy odbiorców strony.
Warto przy tej sposobności zwrócić uwagę na jeszcze jedną sprawę, a mianowicie odnoszącą się do możliwości, jakie stwarza oprogramowanie sklepu. Powinno posiadać ono specjalny moduł do utworzenia sklepu na Facebooku. Obecnie opcja ta jest właściwie standardem, niemniej przy wyborze oprogramowania dobrze jest mieć to na względzie.

Prowadzić fanpage samodzielnie czy zlecić to profesjonalistom?

Jeden z najczęściej pojawiających się dylematów dotyczących prowadzenia firmowego fanpage’a sprowadza się do pytania: robić to we własnym zakresie czy zlecić komuś? Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy. Samodzielne prowadzenie strony na Facebooku to niższy koszt – zwłaszcza na początku, gdy sklep dopiero rozpoczyna działalność. Jednakże w miarę upływu czasu, gdy przybywa fanów, pewne kwestie stają się coraz trudniejsze do ogarnięcia i pochłaniają zdecydowanie więcej czasu. Dlatego też skorzystanie z profesjonalnych usług w tym zakresie jest jak najbardziej wskazane. Zajmujące się tym firmy dysponują oprogramowaniem do organizowania akcji marketingowych oraz mają spore doświadczenie w prowadzeniu firmowych stron na Facebooku.

Podstawowe zasady skutecznego prowadzenia fanpage’a

Jak efektywnie prowadzić fanpage’a, by liczba fanów systematycznie rosła, a posty osiągały coraz większy zasięg? Oto garść przydatnych wskazówek.
• Najważniejsza jest systematyczność. Posty muszą być publikowane regularnie i z dość dużą częstotliwością. W przeciwnym razie Facebook „tnie” zasięg. Warto też pamiętać o tym, że w kontekście facebookowych algorytmów największą wartość mają udostępniane posty, a w dalszej kolejności komentowane. Najmniej wartościowe z punktu widzenia Facebooka są same lajki. Opłaca się zatem zachęcać fanów do dyskusji.
• Osoby lubiące stronę powinny być za jej pośrednictwem na bieżąco informowane o promocjach w sklepie i pojawiających się w nim nowościach. Mile widziane przy tej okazji są rozmaite promocje – np. upusty na nowe produkty czy darmowa wysyłka.
• Organizowanie konkursów przysparza stronie wielu polubień, jednakże w tym obszarze trzeba przestrzegać zasad narzucanych przez Facebook. Inaczej może dojść nawet do zablokowania strony przez administrację portalu. Nie wolno m. in. uzależniać udziału w konkursie od ilości komentarzy czy lajków na stronie, informować o wygranej w prywatnych wiadomościach czy pisać, że zwycięzca zostanie wyłoniony w drodze losowania – do przeprowadzania losowań potrzebne są specjalne uprawnienia etc. Jeśli konkursowi towarzyszy gromadzenie danych osobowych, uczestnicy muszą być o tym fakcie poinformowani – w tym celu najlepiej jest stworzyć odrębny regulamin.
• W zdobywaniu fanów pomagają płatne kampanie, które można zorganizować nawet stosunkowo niewielkim kosztem, określając ich parametry w taki sposób, by były zgodne z profilem sklepu i jego oczekiwaniami. Promować można zarówno cały fanpage, jak i poszczególne posty.

Zobacz też